پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی:

طرح های آبرسانی به عشایر خراسان جنوبی۴۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: طرح های آبرسانی به عشایر خراسان جنوبی۴۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۱۴۳ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری تامین شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مهدی عصمتی پور اظهار داشت: اجرای طرح ها آبرسانی به عشایر استان اعتباری بیش از۴۲۰ میلیارد تومان نیاز دارد که تاکنون از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان ۱۴۳ میلیارد تومان تامین و ۲۳ میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به هزینه های بالای نگهداری از تاسیسات آبرسانی به عشایر خواستار تخصیص اعتبار به این بخش شد و گفت: اعتبارات طرح های انتقال آب پایدار به محلات عشایری فقط به اجرا تخصیص داده می‌شود در صورتی که نگهداری از طرح های آبرسانی‌ که به بهره برداری رسیده بسیار هزینه بردار‌تر از اجرای آن است.

عصمتی پور افزود: باید این طرح ها به شرکت آب و فاضلاب سپرده شود و یا اعتباری به صورت سالیانه که برآورد آن قبلا انجام و به سازمان امور عشایر ارسال شده بابت نظام بهره برداری و نگهداری از تاسیسات و خطوط انتقال آب در موافقت نامه‌ها لحاظ شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: از ۱۰ طرح مطالعه شده در حوزه آبرسانی پایدار به محلات عشایری استان، کار مطالعاتی ۸ طرح انجام شده و آماده اجرا است که به محض تخصیص اعتبار عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد:  فاز اول و دوم طرح آبرسانی خواجه منجیکو نهبندان انجام و به بهره برداری رسیده و فاز سوم مطالعات آن نیز به پایان رسیده و آماده اجرا است همچنین فاز اول آبرسانی در چاه مسافر طبس نیز اجرا و به بهره برداری رسیده و کار مطالعاتی فاز دوم نیز آن انجام و آماده اجرا است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٢ خرداد ١٤٠١ - ١١:٢٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: