پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نماینده تام الاختیار وزیر اقتصاد در دیدار با عشایر بختیاری:

عشایر در تامین نیاز غذایی و حفظ امنیت مرزهای كشور نقش ویژه ای دارند

نماینده تام الاختیار وزیر اقتصاد و دارایی در دیدار با عشایر بختیاری گفت: عشایر در تامین نیاز غذایی و حفظ امنیت مرزها و تمامیت ارضی كشور نقش ویژه ای دارند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران به نقل از روابط عمومي امور عشاير چهارمحال و بختياري، نماینده تام الاختیار و معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد و داریی در جریان سفر رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری، با حضور در منطقه امیدآباد سراب و بیدکل شهرستان فارسان با عشایر بختیاری این منطقه دیدار و گفتگو کرد.

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی با اشاره به نقش تاریخی عشایر در حفظ امنیت مرزها و مردم کشور، بر ضرورت حل و فصل مشکلات این جامعه غیور و کم توقع تاکید کرد.

هادی قوامی با اشاره به نقش عشایر در تامین ۲۵ درصدی نیاز سالانه کشور به گوشت و پروتئین بر ضرورت تقویت توان تولیدی عشایر در این زمینه تاکید کرد و افزود: عشایر کشور بالغ بر ۳۵ درصد صنایع دستی کشور را تولید می کنند، علاوه بر آن به عنوان مرزدارانی صادق در طول تاریخ از تمامیت ارضی و کیان کشور صیانت می کنند.

وی افزود: حفظ میراث معنوی عشایر و تقویت و توسعه نقش آنان در تامین مایحتاج عمومی و بهره مندی از ظرفیت های آنان در تامین امنیت کشور امری ضروری است.

قوامی با اشاره به وجود ظرفیت های قانونی مناسب برای بهبود وضعیت معیشتی جامعه عشایری، افزود: هر سیاه چادر عشایری یک کارگاه و بنگاه اقتصادی پویا و پربازده است و باید از ظرفیت های قانونی موجود نظیر؛ بند "الف" تبصره ۱۸ قانون بودجه و بند "ب" ماده ۵۲ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ۲ و از محل منابع ورودی به صندوق توسعه ملی، برای تقویت این بنگاه های اقتصادی و فعالان آن حمایت نمود.

نماینده تام الاختیار وزیر امور اقتصادی و دارایی با جمع بندی مطالب و مسایل مطرح شده از سوی عشایر حاضر در این نشست  اعلام کرد: مطالبات، مشکلات و مسائل عشایر به متولیان امر در مرکز انعکاس خواهد یافت تا آنان ارتقاء برخورداری، رفع محرومیت و رسیدگی به مشکلات زیربنایی مناطق عشایری استان، اصلاح بروکراسی زائد اداری و تسریع در روند ارائه تسهیلات کارآمد و ویژه به عشایر با استفاده از ظرفیت های قانونی را در دستور کار و اولویت برنامه خود قرار دهند.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٢٠ خرداد ١٤٠١ - ٠٠:٢٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: