پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

عشایر فارس برای دریافت دامدار کارت به بانک کشاورزی مراجعه کنند

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: عشایر استان برای دریافت دامدار کارت که برای تامین نهاده دامی تدارک دیده شده به شعب بانک کشاورزی مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی در بازدید از مناطق عشایری شهرستان نورآباد با اشاره به اجرای طرح "دامدار کارت" برای تامین نهاده دامی دامداران، اظهار داشت:  عشایر استان می توانند به شعب بانک کشاورزی برای تهیه دامدار کارت مراجعه کنند و بسته به تعداد دام این کارت تا سقف 50 میلیون تومان برای تامین علوفه دامی شارژ خواهد شد.

وی افزود: عشایر استان در سامانه هویت گذاری کشور ثبت نام و تا 166 راس دام و به ازای هر راس 300 هزار تومان تسهیلات زنجیره تولید با بازپرداخت یک ساله استفاده کنند.

مدیرکل امور عشایر فارس بیان داشت: بهره وری و افزایش راندمان تولید مهمترین راهبرد سازمان امور عشایر  در دامداری عشایر  است و دولت تمام قد از آن حمایت می کند و با تامین نهاده دامی با استفاده از ظرفیت اتحادیه عشایری دامداران متحرک دام مولد عشایر صادر می شود تا توان اقتصادی عشایری افزایش یابد.

بهرامی گفت: خشکسالی های بی سابقه در چند سال اخیر مشکلاتی را برای عشایر در پی داشته چرا که زندگی عشایر بستگی به طبیعت و مرتع دارد و با توجه به این که  80 درصد درآمد عشایر از دامداری است توجه جدی و  برنامه ریزی در این حوزه ضروری است.

مدیرکل امور عشایر فارس افزود: در این راستا سازمان امور عشایر ایران با تشکیل کمیته خشکسالی در مدیریت بحران اقداماتی از قبیل خرید دام حذفی، فراهم کردن زمینه صادرات دام عشایر، تامین علوفه و خوراک دام برای دام مولد، پرداخت تسهیلات بانکی در قالب زنجیره تولید گوشت قرمز و خشکسالی  برای عشایر در نظر گرفته است.

در این بازدید چهره به چهره عشایر نورآباد نیز درخواست ها و مشکلات خود از جمله راه دسترسی، دامدار کارت، تهیه نهاده دامی، تامین آب شرب انسان و دام، و خدمات درمانی و بهداشتی را مطرح و خواستار رسیدگی به آن شدند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٢ دی ١٤٠٠ - ١١:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: