پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

عشایر در شرایط خشکسالی باید مورد حمایت قرار گیرند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: دامداران عشایری باید مورد حمایت قرار گیرند تا دسترنج آنان بر اثر خشکسالی از بین نرود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، اکبر کرامتی در كميته استانى خرید تضمینی دام عشایر استان اظهار کرد: خشک شدن مراتع به عنوان اصلی‌ترین منبع تغذیه دام‌ عشایر باعث ایجاد مشکلات اقتصادی برای عشایر شده و وظیفه همه دستگاه ها است که از این قشر زحمتکش حمایت کنند .

وی با بیان اینکه که اجرای طرح خرید حمایتی دام از عشایر یک گام مهم و اثربخش در این زمینه خواهد بود، بیان کرد: به منظور ایجاد تعادل و تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت گوشت قرمز، خرید تضمینی دام زنده از عشایر در دستور کار قرار گرفته است.

کرامتی افزود: باید کارگروه هایي متشكل از كارشناسان معاونت امور دام جهاد کشاورزی، امور عشایر، دامپزشکی و پشتیبانی امور دام برای تعیین قيمت متوسط دام حذفی در مناطق مختلف استان تشکیل شود تا با تعیین قیمت و تصويب در كميته استانى به صورت پایلوت  دو هزار راس دام در مرحله اول از طریق شركت پشتيبانى امور دام با همكارى امور عشایر خریداری شود.

 مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی نیز در این نشست با اشاره به ابلاغ طرح خرید حمایتی دام عشاير، افزود: به دنبال پيگيرى های سازمان امور عشایر ایران و براساس مصوبه شوراى قيمت گذارى و اتخاذ سياست هاى حمايتى محصولات اساسى كشاورزى، در اردیبهشت ماه سال‌جاری با هدف حمایت از عشایر در شرایط سخت خشکسالی مقرر شد شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به خرید دام مازاد عشاير اقدام کند.

علی ناجی بیان کرد:  بر اساس این طرح به ازای هر کیلو دام زنده تحویلی توسط عشایر، سه کیلو جو با قیمت مصوب دولتی به عشایر داده می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٨ شهريور ١٤٠٠ - ١١:١١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: