پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

تمدید پروانه چرای دام عشایر ضرورت دارد

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: تمدید پروانه چرای دام عشایر ضرورت دارد و برخورداری عشایر از طرح مرتعداری نقش موثری در کاهش تعرض به مراتع دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی با بیان اینکه برخورداری عشایر از طرح مرتعداری نقش موثری در کاهش تعرضات به مراتع  دارد، اظهار داشت: طرح مرتعداری تلفیقی برای عشایر منجر به ایجاد مالکیت پانزده تا سی ساله می شود.

وی افزود: مراتع علاوه بر ارزش  زیست محیطی، از ارزش اقتصادی نیز برخوردارند و بستر مناسبی برای تولید محسوب می شوند ازاینرو تمدید پروانه چرای دام عشایر ضرورت دارد.

بهرامی ابراز داشت: با توجه به دستور العمل منابع طبیعی در صورت عدم تمدید پروانه چرا، پروانه چرای دام بهره برداران عشایری ابطال و غیرقابل استفاده می شود.

مدیرکل امور عشایر فارس با تاکید بر اینکه لازم است دامداران عشایری و بهره برداران از مراتع  نسبت به تمدید پروانه طرح های مرتع داری خود اقدام نمایند، گفت: اقداماتی از قبیل کاشت گیاهان دارویی، چاه مالداری، طرح بومگردی اقدامات حمایتی موثری برای پشتیبانی از عشایر در این زمینه به شمار می‌روند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٧ شهريور ١٤٠٠ - ١١:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: