پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران اعلام کرد:

تصرف ایل‌راه های عشایری پیگرد قانونی دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از برخورد قانونی با کسانی که ایلراه های عشایری را تصرف کرده اند خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، ایوب فصاحت با اشاره به اینکه ایل‌راه های عشایری استان تهران برای جلوگیری از تصرف احتمالی ثبت قانونی شده است، افزود: در سال های اخیر  به دلیل توسعه فضاهای شهری در برخی مناطق استان تهران ایل‌راه های عشایری تصرف شده است.

وی ادامه داد: با کسانی که به اراضی ملی و ایل‌راه های عشایری دست اندازی کنند به شدت برخورد می کنیم و اجازه نمی دهیم افرادی سودجو و فرصت طلب به شکل های مختلف اراضی ملی و مسیرهای عشایریرا تصرف کنند.

فصاحت با اشاره به برگزاری نشست با معتمدین عشایری فیروزکوه و دماوند و اینکه عشایر این شهرستانها از اجاره مراتع گلایه دارند، اعلام کرد: هر گونه اجاره مراتع غیرقانونی است و از عشایر می خواهیم از این اقدام جلوگیری کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ابراز داشت: فردی در سال های گذشته تعدادی دام داشته اما درحال حاضر دامی ندارد و مراتع خود را به عشایر اجاره می دهد که این کار غیرقانونی است و به همین منظور صدور کارت تردد و پلاک کوبی دام عشایر استان تهران در دست اجرا است.

وی افزود: در سال های اخیر میزان دام عشایر استان بروز رسانی نشده که با اجرای طرح پلاک کوبی دام و به دست آوردن تعداد دام عشایر، سطح خدمات به آنان نیز افزایش می یابد.

فصاحت در خصوص تامین نهاده دامی عشایر استان نیز گفت: دو هزار تن نهاده در اختیار عشایر استان گذاشته شده و از معاونتولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی درخواست کرده ایم سهمیه دو هزار تنی دیگری به عشایر استان تهران اختصاص یابد.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٧ شهريور ١٤٠٠ - ١١:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: