پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد:

۸۸ هزار کارت شناسایی برای عشایر صادر شده است

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه با صدور کارت شناسایی خدمات‌ دهی به عشایر نظام‌مند می شود، گفت: تاکنون ۸۸هزار کارت شناسایی برای عشایر صادر شده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در گردهمایی ویدئوکنفراسی مدیران امور عشایر سراسر کشور با اشاره به اینکه برای صدور کارت شناسایی عشایر و کارت تردد دام از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تحت فشار هستیم، بیان کرد: صدور کارت شناسایی برای عشایر یک کار مبنایی مثل صدور گواهینامه است و هرکسی که عشایر است باید کارت شناسایی و هویتی عشایری داشته باشد.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۱۷ هزار سرپرست خانوار عشایری در سامانه مربوطه ثبت نام کرده‌اند که برای ۸۸هزار خانوار کارت شناسایی صادر شده است.

علائی مقدم تاکید کرد: یکی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد مدیران استانی صدور کارت شناسایی برای عشایر است و همه واحدها باید همت مضاعفی کنند تا این کار بر اساس سرشماری ثبتی مبنایی عشایر به سرانجام برسد.

وی ادامه داد: برای اینکه خدمات دهی به جامعه عشایری نظام مند شود مدیران استانی باید صدور کارت شناسایی عشایر را با جدیت پیگیری کنند.

 

تلاش برای جذب تسهیلات زنجیره تولید گوشت قرمز

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه در برخی استانها جذب تسهیلات برای زنجیره تولید گوشت قرمز توسط عشایر پایین است، گفت: اجرای طرح زنجیره تولید گوشت در مناطق عشایری یک طرح ملی است و باید به مجلس در خصوص تسهیلاتی که از صندوق توسعه ملی برای اجرای این طرح تخصیص داده شده گزارش دهیم.

وی خطاب به مدیران استانی امور عشایر کشور افزود: جذب 25درصدی این تسهیلات به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و باید تلاش کنیم طی چهار ماه آینده جذب تسهیلات را به 100درصد برسانیم که زمان حضور عشایر در قشلاق فرصت مناسبی برای جذب سهیلات و تامین نهاده دامی مورد نیاز عشایر است.

 

اختصاص 500 میلیارد تومان برای تجهیز مدارس عشایری

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: از 12 هزار میلیارد تومان اعتباری که برای تجهیز و نوسازی مدارس اختصاص داده شده 500 میلیارد تومان به مدارس عشایری اختصاص یافته که پایه ای برای سال های بعد است و مدیران استانی باید برای آن پروژه تعریف کنند.

وی گفت: در ارزیابی عملکرد سازمان ها، موسسات و شرکت های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی، سازمان امور عشایر رتبه دوم را کسب کرده که باید تلاش کنیم این رتبه را به رتبه اول برسانیم.

 

افق بسیار حساسی پیش روی دولت سیزدهم است

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تبریک هفته دولت و روز کارمند، خاطرنشان کرد: افق بسیار حساسی پیش روی دولت است و مردم خیلی امیدوار هستند و باید با هماهنگی و انسجام بیشتر با برنامه ها و سیاست های دولت سیزدهم کارها را پیش ببریم.

وی تاکید کرد: مدیران ستادی و استانی با انگیزه و روحیه بالاتری نسبت به گذشته امور را پیگیری کنند تا خلائی در خدمات رسانی به عشایر وجود نداشته باشد و روابط عمومی ها در ارائه گزارش عملکرد و اطلاع رسانی بیش از گذشته فعالیت داشته باشند.

علائی مقدم با تبریک رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی رئیس جمهور برای عهده داری وزارت جهاد کشاورزی، گفت: طلیعه جدیدی با حضور دکتر ساداتی نژاد در راس وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده و باید با انگیزه بیشتر و بر اساس سیاست ها و برنامه های رئیس جمهور و وزیر محترم جهاد کشاورزی گام برداریم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه اگر همیشه این حس در ما وجود داشته باشد که امروز آخرین روز کاری ما است، فرصت سوزی نمی کنیم، نظارت مستمر بر اتحادیه ها و تعاونی های عشایری را برای پرهیز از تخلف مورد تاکید قرار داد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٩ شهريور ١٤٠٠ - ١٩:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: