پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی خبر داد:

توزیع 600 پنل تولید برق خورشیدی بین عشایر خراسان رضوی

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: از ۱۴۵۰ پنل تولید برق خورشیدی سهم عشایر استان، ۶۰۰ دستگاه توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، محمد نبوی فرد

اظهار داشت: از ۲۰ هزار دستگاه پنل خورشیدی که در مناطق عشایری کشور توزیع می شود سهم عشایر خراسان رضوی در سال گذشته یکهزار دستگاه بود که به همت شرکت برق استان ۱۱۵۰ دستگاه تحویل عشایر استان شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری نیز ۳۰۰ دستگاه پنل خورشیدی به عشایر استان اختصاص داده شده است، گفت: در مجموع یکهزار و 450 دستگاه پنل‌ تولید برق خورشیدی سهم عشایر خراسان رضوی در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ است.

نبوی فرد با بیان اینکه تا پایان امسال تمام ۱۴۵۰ پنل خورشیدی سهم عشایر خراسان رضوی توزیع می شود، افزود: از این تعداد تاکنون ۶۰۰ دستگاه در اختیار عشایر استان قرار داده شده و فرآیند تحویل آن هر روز  در حال انجام است و تا ۱۵روز آینده و قبل از شروع قشلاق مابقی دستگاه‌ها نیز تحویل عشایر استان می شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی اظهار کرد: عشایر به علت ییلاق و قشلاق از سه شاخص آب، برق و گاز کمتر برخوردار هستند و از طرفی برق‌رسانی به مساحت‌های دور و محل اتراق عشایر با خانوارهایی با جمعیت پایین مقرون به صرفه نیست.

وی ابراز داشت: بهترین شیوه برای برخورداری عشایر از نعمت برق، استفاده از انرژی‌های پاک است که هزینه‌‍‌های کمتری نیز برای دولت دارد.

نبوی فرد در خصوص مزایای استفاده از پنل‌های خورشیدی برای تولید برق بیان داشت: این پنل‌ها به راحتی قابل حمل هستند و ایمنی آنها از نظر جابه‌جایی و جلوگیری از خطر دزدیده شدن نیز در سطح بالایی قرار دارد.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: قیمت این دستگاه‌ها ۹ میلیون و 800 هزار تومان است که ۹۰درصد آن توسط تسهیلات بلاعوض  و ۱۰درصد نیز توسط  خود عشایر پرداخت می شود.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٨ شهريور ١٤٠٠ - ٠٩:٥٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: