پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


خرید تضمینی دام عشایر توسط دولت، راه حلی برای مقابله با خشکسالی

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل با بیان اینکه دولت خرید تضمینی دام عشایر را اجرایی کند، گفت: خرید تضمینی دام عشایر با قیمت تمام شده، راه حلی برای مقابله با خشکسالی در جامعه عشایر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر به نقل از روابط عمومی عشایر استان اردبیل، حاتم طهماس‌پور در دیدار با نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس اظهار داشت: تعداد 17 هزار و 500 خانوار عشایری با جمعیت 66 هزار و 500 نفر در استان زندگی می کنند که 5.4 درصد جمعیت استان و 5.6 درصد جمعیت عشایر کشور را تشکیل می‌دهند.

‌وی با بیان اینکه در فصل ییلاق 8000 خانوار در شهرستان مشکین شهر استقرار می یابند، گفت: عشایر استان اردبیل سالانه 10 هزار و 500 تن گوشت قرمز، 43 هزار و 500 تن شیر، هزار و 500 تن پشم، پنج هزار و 400 تن پنیر، هشت هزار و 100 محصولات باغی، 92 هزار تن محصولات زارعی و 23 هزار متر مربع صنایع دستی مانند فرش، گلیم و جاجیم تولید می‌کنند جزو تولیدکنندگان مهم استان هستند.

 مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: انتظار داریم خرید تضمینی دام عشایر با قیمت تمام شده به عنوان راه حلی برای مقابله با خشکسالی در جامعه عشایر توسط دولت پیگیری شود و تامین آرد و نهاده‌های دامی مورد توجه قرار گیرد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٠ تير ١٤٠١ - ١٠:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: