پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر لرستان:

عشایر و روستاییان نقش اساسی در توسعه كشور ایفا نموده اند

مدیرکل امور عشایر لرستان گفت: عشایر و روستاییان همواره نقش اساسی در رشد، توسعه و پيشرفت كشور ایفا نموده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر لرستان، مدیرکل امور عشایر لرستان به مناسبت 15 مهرماه "روز ملی روستا و عشایر" با حضور در سیاه چادرهای عشایری استان از تلاش و زحمات آنان تقدیر کرد.

سیدضیا موسوی نیا در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه عشایر و روستائیان همواره نقش اساسی در رشد، توسعه و پيشرفت كشور ایفا نموده اند، اظهار داشت: عشایر کانون تولید و جهش تولید هستند و با کمترین هزینه و بهره برداری از امکانات دولتی، بیشترین تولید را دارند.

وی ادامه داد: اتکای صرف عشایر به شغل دامداری در بلندمدت ممکن است به معیشت آنان آسیب وارد کند و ما باید تنوع شغلی را در مناطق عشایری ایجاد کنیم.

مدیرکل امور عشایر لرستان گفت: در برنامه ششم توسعه برنامه هفت گانه ای برای توسعه زیرساختی و ارتقای شاخص های توسعه ای و معیشت عشایر تدارک شده تا چنانچه خشکسالی پیش آمد به عشایر ضربه ای سنگین وارد نشود.

موسوی نیا با اشاره به ضرورت تامین نهاده دامی عشایر، ابراز داشت:  بخش عمده ای از نهاده دامی از خارج وارد می شود و این مشکلی است که همراه با خشکسالی برای عشایر پیش آمده و در کل کشور وجود دارد.

 وی با بیان اینکه در سال جاری جامعه عشایری بر اثر خشکسالی ضربه شدیدی دیده است، گفت: عشایر از اواخر بهار علوفه دستی به دام خود دادند و این در حالی بود که هر دام عشایر 10کیلوگرم کاهش وزن داشت که باید برای جبران هر کیلوگرم کاهش وزن  12 کیلو نهاده به دام بدهد و این باعث خسارت شدید به عشایر شده است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٤ مهر ١٤٠٠ - ١٤:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: