پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


تصرف مراتع توسط ارگان های دولتی و نظامی پذیرفتنی نیست

هزینه ها آنقدر بالا رفته که دامداری برای عشایر صرفه اقتصادی ندارد

نماینده عشایر دماوند گفت: هزینه ها آنقدر بالا رفته که دیگر دامداری برای عشایر صرفه اقتصادی ندارد و نمی توانند در زندگی عشایری دوام بیاورند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست بررسی مشکلات و مسائل عشایر دماوند با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران، نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی و جمعی از معتمدین و ریش سفیدان طوایف عشایری دماوند برگزار شد.

در این نشست ماشالله هداوند به نمایندگی از طوایف عشایر دماوند با اشاره افزایش قیمت نهاده دامی و کمبود آن گفت: هزینه ها آنقدر بالا رفته که دیگر دامداری برای عشایر صرفه اقتصادی ندارد و در این شرایط به سختی می توانند در زندگی عشایری دوام بیاورند.

وی افزود: با کمبود نهاده دامی، دام عشایر از بین می رود ضمن اینکه قیمت واکسن های دامی نیز بالا رفته و عشایر توان خرید داروهای دامی را نیز ندارند.

هداوند اظهار داشت: با منابع طبیعی استان و شهرستان مشکلاتی در خصوص بهره برداری و مالکیت مراتع داریم که از مسئولین انتظار داریم این مشکلات را برطرف کنند.

این معتمد عشایر دماوند گفت: تصرف مراتع عشایر توسط ارگان های دولتی و نظامی پذیرفتنی نیست و مشکلاتی را برای تعلیف دام عشایر شهرستان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: چرا عشایر باید مرتعی که ملی است را اجاره بپردازند؟ چرا نظارت به مراتع عشایر تهران صورت نمی گیرد و این مراتع توسط افرادی که  عشایر نیستند و یا ارگان ها به عشایر اجاره داده می شود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٤ شهريور ١٤٠٠ - ٠٩:٥٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: