پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


علائی مقدم در دیدار با نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرد:

100 هزار دفترچه مازاد عشایری با سرشماری ثبتی مبنا از رده خارج شدند

مسئول ارشد امور عشایر کشور گفت: با انجام سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کوچنده کشور 100 هزار دفترچه عشایری مازاد پالایش و از رده خارج شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، محمد خدابخشی نایب رئیس اول کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و نماینده مردم الیگودرز در مجلس روز چهارشنبه 13 مرداد با حضور در سازمان امور عشایر ایران با شاهپور علائی مقدم رئیس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار پاره ای از مشکلات و مطالبات عشایر الیگودرز مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت و دستوراتی از سوی رئیس سازمان امور عشایر برای رفع دغدغه های نماینده مردم الیگودرز و عشایر شهرستان صادر شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست با اشاره به سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کوچنده کشور در سال گذشته، گفت: جمعیت عشایری کشور در این سرشماری 253 هزار خانوار با جمعیت حدود یک میلیون 200 هزار نفر اعلام شده است.

علائی مقدم با اشاره به اینکه با انجام سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کوچنده کشور تعداد 100 هزار دفترچه عشایری مازاد پالایش شد، اظهار داشت: پیش از این و در سال های گذشته 350 هزار دفترچه عشایری صادر شده بود اما با انجام این سرشماری، پالایش دفترچه های عشایری انجام و تعداد 100 هزار دفترچه عشایری مازاد از رده خارج شد.

 وی گفت: سهم سرانه عشایر از آرد 12 کیلوگرم در ماه است که با پالایش 100 هزار دفترچه مازاد عشایری، مشکل توزیع سهمیه آرد عشایر مرتفع و کمک شایان توجه ای نیز در توزیع نفت و گاز در بین عشایر واقعی صورت گرفته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین با تاکید بر ضرورت مرمت و نگهداری راه های عشایری، اظهار امیدواری کرد نمایندگان مجلس در بودجه 1401 اختصاص یک ردیف مستقل اعتباری ملی را برای راه های عشایری تصویب نمایند.

اختصاص پنج میلیارد و 700 میلیون تومان برای تامین آب آشامیدنی پایدار و بهداشتی عشایر الیگودرز، اختصاص 300 میلیون تومان برای تامین 20 عدد تانکر ذخیره آب دوهزار لیتری و اختصاص تعدادی پنل تولید برق خورشیدی برای عشایر این شهرستان بخشی از تفاهمات در این نشست بود.

با دستور رئیس سازمان امور عشایر ایران، مدیرکل عمران و امور زیربنایی سازمان و رئیس امور عشایر شهرستان الیگودرز که در این نشست حضور داشتند، مسئول پیگیری موارد فوق شدند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠ - ١٨:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: