پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس:

بومگردی عشایر باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: بومگردی عشایر باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد چراکه مناطق عشایری ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر لرستان، نماینده مردم سلسله و دلفان به همراه مدیرکل امور عشایر استان از طرح پرواربندی زنجیره تولید گوشت قرمز در منطقه "گاماسیاب" شهرستان سلسله بازدید کردند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در این بازدید اظهار داشت: مناطق عشایری یکی از بهترین مکان‌ها برای جذب گردشگر است و بومگردی عشایر باید بیش از این مورد توجه متولیان قرار گیرد.

ابراهیمی گفت: با توجه به خشکسالی سال جاری و فشار به عشایر از لحاظ تامین علوفه و نهاده دامی، نیاز است حمایت های همه جانبه از این قشر به عمل آید تا در عرصه تولید به اقتصاد جامعه خسارت جبران ناپذیری وارد نشود.

ابراهیمی گفت: برای رفع این مشکلات از طریق فراکسیون عشایری مجلس، رئیس سازمان امور عشایر ایران و مدیرکل امور عشایر لرستان باید پیگیری های لازم را برای رفع نیازهای عشایر استان بویژه در زمینه تامین نهاده دامی به عمل آوریم.

وی افزود: پیگیری هایی نیز در خصوص راه اندازی کانکس های سیار بهداشتی در مناطق عشایری به عمل آمده و تعداد 800 کانکس بهداشت سیار تا پایان برنامه ششم در مناطق عشایری دایر می شود که حدود 400 مورد آن تاکنون راه اندازی شده است.

 مدیرکل امور عشایر لرستان  نیز در این بازدید با اشاره به اینکه یکی از برنامه های سازمان امور عشایر تنوع بخشی به اشتغال عشایر است، افزود: یکی از طرح های هفتگانه سازمان طرح زنجیره تولید گوشت قرمز است و از ابتدای سال ۹۶ تا پایان سال ۹۹ مبلغ 46 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای این طرح به عشایر استان تخصیص داده شده است.

وی ادامه داد: با این میزان تسهیلات  عشایر استان توانستند حدود 100هزار راس بره پروار کنند که باعث افزایش یکهزار و 200 تنی گوشت قرمز در استان شده است و عشایر منطقه "کاماسیاب " شهرستان سلسله نیز با وجود خشکسالی حدود 11هزار راس بره پرواری دارند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠ - ١٩:٤٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: