پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


حذف تمام مدارس کانکسی با بیش از 10 دانش آموزان عشایری در خراسان جنوبی

تمامی مدارس کانکسی مناطق عشایری خراسان جنوبی که بیش از ده دانش آموز دارند حذف و نسبت به ساخت مدارس جایگزین اقدام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، در نشست بررسی مشکلات فضاهای آموزشی مناطق عشایری خراسان جنوب عنوان شد: تمامی مدارس کانکسی مناطق عشایری خراسان جنوبی که بیش از ده دانش آموز دارند حذف و نسبت به ساخت مدارس جایگزین اقدام شده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی در این نشست با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان تجهیز، توسعه و نوسازی مدارس کشور و سازمان امور عشایر ایران، گفت: ارتباط مناسب بین سازمان امور عشایر و سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور برای بسترسازی ساخت فضاهای آموزشی استاندارد برای عشایر ضروری است.

مهدی عصمتی پور با اعلام آمادگی برای همکاری با اداره کل تجهیز و توسعه مدارس استان، بیان داشت: درحال حاضر تعداد 244 مدرسه با بیش از ده هزار دانش آموز در مناطق عشایری خراسان جنوبی فعال می باشند.

وی از هر سیاه چادر عشایری به عنوان یک کارگاه تولیدی و پاسگاه انتظامی یاد کرد و افزود: برای تامین زیرساخت های  رفاهی و آموزشی استان و جلوگیری از مهاجرت عشایر بویژه در منطقه پهناور و خشکسالی زده خراسان جنوبی، نیازمند همکاری های فرابخشی هستیم که  این موضوع به بهترین شکل ممکن درحال تحقق می باشد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی با بیان اینکه فرزندان عشایر باهوش و با استعداد هستند، فراهم کردن فضای آموزشی مناسب برای شکوفا شدن این استعدادها را ضروری عنوان کرد و افزود: این موضوع در مناطق عشایری استان به کمک خیرین و متولیان امر به خوبی انجام شده ولی هنوز جای کار بیشتر دارد.

در این نشست، مدیرکل تجهیز، توسعه و نوسازی مدارس خراسان جنوبی و رئیس آموزش و پرورش عشایری استان نیز نقطه نظرات خود را در خصوص مشکلات فضاهای آموزشی مناطق عشایری استان بیان و بر رفع این مشکلات تاکید و اعلام آمادگی کردند.

 

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٤ مرداد ١٤٠٠ - ١٠:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: