پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


قیمت هر کیلو پشم دام عشایر 10 هزار تومان

تولید 800 تن کرک، مو و پشم توسط عشایر خراسان جنوبی

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی قیمت پایه پشم سفید دام عشایر را ده هزار تومان اعلام کرد و گفت: سال گذشته ۸۰۰ تن کرک، مو و پشم توسط عشایر استان جمع آوری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مهدی عصمتی پور با اشاره به شروع زمان پشم چینی بهاره دام عشایر، گفت: امسال اتحادیه عشایری استان به همراه ده تعاونی، کار خرید توافقی پشم عشایر را برعهده دارند.

وی قیمت پایه برای هرکیلو پشم سفید را ده هزار تومان اعلام کرد و اظهار داشت: نرخ تعیین شده بر اساس کیفیت محصول و با توافق دوطرف انجام می شود که مطمئنا با توجه به کیفیت متنوع انواع پشم این قیمت نیز افزایش می یابد.

عصمتی پور با اشاره به اینکه فروش پشم با قیمت مناسب، می تواند درآمد خوبی را عاید عشایر کند، گفت: همچنین این اقدام با هدف کوتاه کردن دست دلالان و رسیدن سود واقعی محصول به عشایر انجام می‌شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی بیان داشت: سال گذشته ۸۰۰ تن کرک، مو و پشم توسط عشایر استان جمع آوری شد که با توجه به خشکسالی امسال و کاهش تعداد دام عشایر و کاهش تعداد چین پشم، این مقدار با کاهش روبرو بوده است.

وی یادآور شد: پشم چینی دام‌ عشایر در فصول بهار و پاییز انجام می‌شود که بیشترین برداشت پشم از دام عشایر مربوط به فصل بهار است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٣ ارديبهشت ١٤٠٠ - ١٣:٥٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: