پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استاندار خراسان جنوبی خبر داد؛

پرداخت 258 میلیارد تومان تسهیلات روستایی و عشایری در خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی از تفاهم با وزارت تعاون برای پرداخت ۲۵۸ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی روستایی و عشایری استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، حمید ملانوری در نشست بررسی وضعیت نهاده های دامی استان گفت: با وزارت تعاون مصوب کردیم ۲۵۸ میلیارد تومان در قالب تسهیلات روستایی و عشایری برای واحدهای تولیدی استان پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی های امسال که در بدترین وضعیت طی ۵۰ سال گذشته است، نیاز است برای مدیریت شرایط در زمینه های مرتبط با آب، مرتع، دامداری و کشاورزی جلسات کارشناسی متعددی برگزار شود.

ملانوری با تأکید بر اینکه برای کنترل شرایط و رفع نیاز دامداران عشایری و روستایی استان باید دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت را در دستور کار قرار دهیم، افزود: برنامه کوتاه مدت برای مدیریت وضعیت فعلی است و در برنامه بلند مدت برای تضمین آینده دامداری استان برنامه ریزی می کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به حجم نهاده هایی که طی یک ماه گذشته در سطح استان توزیع شده، گفت: در فروردین ماه امسال به میزان ۳ برابر مدت مشابه سال قبل، نهاده دامی در سطح استان توزیع شده است.

ملانوری با تأکید بر این که در حال حاضر چاره ای جز تأمین نهاده دامی به هر شکل ممکن نداریم، گفت: در قالب برنامه کوتاه مدت، بخشی از مشکل باید به شکل خروج دام برای فروش یا تعلیف حل و فصل شود.

استاندار خراسان جنوبی به نقش تعاونی های روستایی و عشایری در این جریان اشاره کرد و گفت: تعاونی ها و اتحادیه ها باید برای تأمین نهاده دامی و دیگر نیازهای دامداران برنامه ریزی و از ظرفیت هایشان به خوبی استفاده کنند..

وی، ذخیره سازی نیازهای دامداران برای استفاده در شرایط بحرانی را مهمترین اقدام تعاونی ها برشمرد و گفت: هنر تعاونی ها این است که نیازها را ارزیابی کرده و ارزش افزوده ایجاد نمایند.

ملانوری به تغییر شیوه های سنتی در کشاورزی و دامداری تأکید کرد و افزود: اصلاح نژاد دام باید در دستور کار ویژه جهاد کشاورزی قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی به تأثیرپذیری دامداری از بیماری کرونا هم اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته و احتمال ورود ویروس هندی از مرزهای شرقی، قطعاً اگر شرایط مدیریت نشود، وضعیت سخت تری خواهیم داشت.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٠ - ٠٩:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: