پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


دیدار استاندار ایلام با رئیس سازمان امور عشایر ایران

استاندار ایلام با رئیس سازمان امور عشایر ایران دیدار و در خصوص برطرف کردن مشکلات عشایر در شرایط خشکسالی تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار گفت: شیوه زندگی عشایر به خصوص در شش ماهه اول سال کاملا وابسته به اقلیم است و در شرایط کاهش بارندگی ها و خشکسالی باید از عشایر حمایت کنیم.

شاهپور علائی مقدم افزود: در این شرایط دلالها دام عشایر را که عمدتا دام مولد است را با قیمت پایین از آنان می خرند که این برای آینده تولید در کشور خطرناک است.

وی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام باید دام مازاد عشایر را خریداری کند، گفت: لازم است از سوی شرکت پشتیبانی امور دام ایستگاه های فروش دام راه اندازی و دام عشایر خریداری شود.

علائی مقدم ابراز داشت: 18 هزارتن نهاده دامی از طریق اتحادیه مرکزی عشایری وارد می کنیم و تامین 100 هزارتن را نیز از وزیر جهاد کشاورزی دستور گرفته ایم که ده هزار تن از این 118هزارتن را به عشایر استان ایلام اختصاص می دهیم.

وی یادآور شد: در دو سال گذشته 15.5 میلیارد تومان برای تامین آب پایدار و بهداشتی در مناطق عشایری استان ایلام اختصاص دادیم و پروژه های خوبی اجرا شد و امسال هم 9.5 میلیارد تومان اختصاص داده ایم که تاکنون شش میلیارد و 600 میلیون تومان آن تخصیص داده شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه زنان 50 درصد جمعیت عشایری کشور را تشکیل می دهند، گفت: برای رونق مشاغل خانگی زنان عشایری 20 تا 30 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کنیم.

علائی مقدم با اشاره به امکان فروش محصولات تولیدی عشایر در فروشگاه اینترنتی "عشایر شاپ"، از استاندار ایلام خواست برای تشویق عشایر، در استانداری مصوب شود هدایای تودیع و معارفه و سایر مراسم صرفا از تولیدات صنایع دستی عشایر داده شود.

 


 


 

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠٠ - ٢١:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: