پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


ضرورت تامین 30 هزارتن علوفه یارانه ای برای دام عشایر ایلام

استاندار ایلام: امسال ایلام به عنوان عروس زاگرس خشک خشک است

استاندار ایلام گفت: امسال ایلام به عنوان عروس زاگرس خشک خشک است و تامین 30 هزار تن علوفه یارانه ای برای عشایر استان ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، استاندار ایلام با رئیس سازمان امور عشایر ایران دیدار و در خصوص برطرف کردن مشکلات عشایر در شرایط خشکسالی تبادل نظر کردند.

استاندار ایلام در این دیدار که در دفتر رئیس سازمان امور عشایر برگزار شد، اظهار داشت: شرایط کشور شرایط خاصی است و در حوزه آب با چالش جدی مواجه هستیم و از ظرفیت استان برای تامین آب شرب عشایر کمک می کنیم.

محمد نوذری تامین 30 هزار تن علوفه یارانه ای برای عشایر استان را ضروری دانست و گفت: سال گذشته این موقع مراتع ایلام سرسبز بود اما امسال ایلام به عنوان عروس زاگرس خشک خشک است.

وی با اشاره به لزوم خرید 300 هزار راس دام مازاد عشایر ایلام، اظهار داشت: دلالها دام عشایر را به نصف قیمت می خرند و عشایر مجبور به فروش هستند که ضرورت دارد دولت دام عشایر را به صورت تضمینی خریداری کند.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: به فرمانداران و مدیریت و برنامه ریزی استان تاکید کرده ایم در کمیته برنامه ریزی استان و شهرستان ها اعتبارات حوزه عشایری به صورت ویژه درنظر گرفته شود.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام نیز در این نشست که مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر، معاون عمرانی استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ایلام حضور داشتند، تامین آب، تجهیز ناوگان آبرسانی امور عشایر، مرمت راه های عشایری و تامین نهاده دامی را از مشکلات و درخواست های عشایر استان عنوان کرد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠٠ - ١٩:٤٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: