پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر در خراسان شمالی برگزار می‌شود

جشنواره و مسابقه ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر در خراسان شمالی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسین فرخنده اظهار داشت: این اداره کل با مشارکت سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر فعالیت حوزه روستا و عشایر و انجمن سینمای جوانان،  جشنواره ملی در قالبی نو در شرایط همزیستی با ویروس کرونا  را دارد.

وی گفت: مهلت ارسال آثار ۳۱ خرداد ماه سال جاری و اعلام فیلم های راه یافته به بخش مسابقه نیمه اول تیرماه ۱۴۰۰ است.

فرخنده موضوعات این جشنواره را در بخش مسابقه سینمایی ملی نبرد با ویروس، خانواده و عشق (گام های خستگی ناپذیر)، از کوچ تا کوچ (نگاه ژرف برمراد سفر و بررسی مقایسه‌ ای جابه جایی خانه‌ی کوچ)، رنگ زندگی ایران، (خانه ی باستانی، نژادها، زبان ها و فرهنگ ‌های گوناگون) عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: در بخش ویژه جشنواره با توجه به بومی بودن موضوع و تشویق روستائیان و عشایر به تولید فیلم از وقایع زندگی روزمره، جایزه ویژه به سه فیلم نو آفرین تجربی از فیلم سازان روستایی و عشایری تعلق می گیرد.

وی گفت: شرکت همه‌ فیلم‌سازان، نهادها ، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی در این جشنواره آزاد است و فیلم‌سازان فقط یک‌بار می‌توانند فیلم خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و امکان اصلاح و ارسال مجدد وجود ندارد. فیلم‌هایی که استانداردهای فنی را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف می‌شوند و دبیرخانه جشنواره، هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت کننده را نمی پذیرد و پس از راه‌یابی فیلم‌ها به بخش‌های جشنواره امکان خارج کردن آن ها از برنامه جشنواره وجود ندارد.

فرخنده با بیان اینکه  علاقه مندان برای شرکت و ثبت نام در جشنواره به نشانی استان خراسان شمالی – شهرستان بجنورد – میدان مادر – خیابان تربیت – جنب مجتمع فرهنگی و هنری گلشن – دبیرخانه جشنواره سراسری فیلم کوتاه عشایر و روستا و یا به شماره ۰۵۸۳۲۲۴۹۲۲۰و ۰۵۸۳۲۲۴۵۳۳۰ تماس حاصل کنند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٤ ارديبهشت ١٤٠٠ - ١٠:٣٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: