پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


خدمات رسانی به عشایر در مسیر کوچ

توزیع 3750 تن نهاده دامی در بین عشایر کوچنده فارس

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: 3750 تن نهاده دامی و 1200 تن آرد در یک ماه گذشته در مسیر کوچ در بین عشایر استان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی بیان کرد: یکی از رسالت های مهم امور عشایر ارائه خدمات پشتیبانی به کوچندگان است که به صورت مستمر از طریق مجموعه تشکل های عشایری استان شامل یک اتحادیه و 23 شرکت تعاونی عشایری در حال انجام است.

وی افزود: عشایر کوچرو به دلیل کمبود بارش و خشکسالی مراتع، در مسیر کوچ دچار مشکلاتی می شوند و تلاش می کنیم علوفه دام و ارزاق عمومی آنان را تامین کنیم.

بهرامی گفت: علاوه بر آبرسانی در حین کوچ،  بیش از سه هزار و 750 تن نهاده دامی شامل جو، کنسانتره، ذرت و مقدار 1200 تن آرد در طول یک ماه گذشته در مسیر کوچ در بین عشایر استان توزیع شده است. 

مدیرکل امور عشایر فارس یادآور شد: در چند سال گذشته اقدامات موثری برای بهره مندی عشایر از خدمات بهداشتی در استان فارس صورت گرفته که از جمله این اقدامات تجهیز و راه اندازی کانکس های خانه بهداشت سیار عشایری است که در حین کوچ به عشایر خدمات ارائه می دهند.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢ ارديبهشت ١٤٠٠ - ٠٩:٠٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: