پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس دادگستری فارس تاکید کرد:

مسئولان باید وکیل مدافع عشایر باشند

رئیس دادگستری فارس با تاکید بر اینکه مسئولان باید وکیل مدافع عشایر باشند، گفت: پرونده های قضایی عشایر با دقت و بررسی بیشتر حل و فصل می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در بازدید از مناطق عشایری سروستان اظهار داشت: در دادگستری سعی می شود اگر جامعه عشایری در پرونده های قضایی مشکلاتی داشته باشند پرونده های آنان با دقت و بررسی بیشتر حل و فصل شود.

وی گفت: دانش آموزان عشایری از توانمندی و هوش بالایی برخوردارند و مسئولین مرتبط باید نسبت به تهیه لوازم التحریر، گوشی، تبلت، وسایل گرمایشی و سرمایشی مدارس آنان اقدام کنند تا دغدغه های عشایر کم و برای تحصیل فرزندانشان مجبور نباشند به حاشیه نشینی در شهرها اکتفا کنند.  

رئیس دادگستری فارس با اشاره به شیوه زندگی، شجاعت، روحیه مقاومت و فرهنگ عشایر و ضرورت تامین امنیت و نیازمندی های عشایر به سلاح، گفت: با توجه به آسیب پذیری که در قاچاق مهمات و اسلحه در کشور وجود دارد باید با نیازسنجی و  همکاری سپاه عشایر از طرق قانونی برای مجوز اسلحه عشایر اقدام شود.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای انتظامی، امنیتی و سپاه در مناطق عشایری اقدامات مهمی از قبیل جلوگیری از سرقت های دامی و امنیت کوچ عشایر انجام داده اند و باید تلاش بیشتری برای حفظ و امنیت آنان صورت گیرد تا بدون دغدغه به امر تولید مشغول شوند.

فرماندار شهرستان سروستان نیز در این بازدید با تاکید بر اهمیت طرح مرتعداری، افزود: عشایر باید اقدام به تهیه  طرح مرتعداری کنند تا توازن بین تولید و برداشت از مراتع اجرا و از روند  صعودی تخریب مراتع جلوگیری کنند.

پورزارعی بیان داشت: با نظر مسئولین شهرستان کاشت انجیر و پسته در  اراضی عشایر را پیگیری می کنیم تا هم به طبیعت و اراضی کمک کنیم و هم درآمدی برای عشایر باشد.

مدیرکل امور عشایر فارس نیز در این بازدید گزارشی از اقدامات انجام شده در توزیع نهاده دامی، آرد،  پکیج خورشیدی در سایت های اسکان "سرو نخودی" و "امام زاده محمد" و اجرای خطوط انتقال آب شرب پایدار به طول 20 کیلومتر در مناطق عشایری سروستان ارائه داد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩ - ١٣:٤٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: