پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نمایندۀ مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس:

باید اعتبار لازم در بخش عشایر و روستائیان را در قانون بودجه اختصاص دهیم

نمایندۀ مردم ورامین در مجلس گفت: 20 درصد جمعیت کشور را عشایر و روستائیان تشکیل می دهند و باید در قانون بودجه سالانه اعتبار لازم در این بخش را اختصاص دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران و نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس در ششمین روز از دهه مبارک فجر با عشایر ورامین دیدار و پای درد دل و دغدغه های آنان نشستند. 

در این دیدار، نمایندگان عشایر ورامین مشکلات خود را از جمله تأمین تسهیلات بانکی، برطرف کردن مشکل ضمانت نامه های تسهیلات پرداختی به عشایر از سوی بانکها، تأمین نهاده های دامی و فروش دام مازاد را بیان و خواستار رسیدگی شدند.

 نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در این دیدار در خصوص مشکل عشایر در تامین نهاده های دامی بیان داشت: با حمایت وزیر جهاد کشاورزی سهمیۀ ویژه ای برای تامین نهاده های دامی عشایر اختصاص داده شده و پیگیری می کنیم مشکلات و دغدغه های عشایر در این خصوص را برطرف کنیم.

حسین نوش آبادی با اشاره به اینکه مهمترین سند مالی کشور لایحۀ بودجه است که دولت به مجلس ارائه می دهد، گفت: آنچه در بودجه بخش عشایری برای سال آینده پیش بینی کرده ایم نسبت به اعتبارات سال گذشته 17 درصد رشد دارد که البته این اعتبارات برای برطرف کردن تمام مشکلات عشایر کافی نیست.

 وی با بیان اینکه مجلس کلیات بودجه را تصویب می کند و تخصیص بودجه را دولت می دهد، افزود: 20 درصد جمعیت کشور را عشایر و روستائیان تشکیل می دهند و باید در قانون بودجه سالانه به همین میزان بودجه و اعتبار برای آنان اختصاص دهیم.

نوش آبادی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم سقف اعتبارات بخش عشایری کشور را در بودجه سال آینده در حوزه راه های عشایری، آبرسانی، تامین تجهیزات و ماشین آلات و حمایت از تولیدات عشایر افزایش دهیم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٧ بهمن ١٤٠١ - ١٣:٣٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: