پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان:

عشایر سیستان و بلوچستان باید از سواد ایده آل برخوردار باشند

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: عشایر استان به عنوان مرزدار و قشر تولیدکننده باید از سطح سواد و آموزش ایده آل برخوردار باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سیستان و بلوچستان، حمید طوقی در نشست با معاون سوادآموزی استان با اشاره به اینکه برای رشد و بالندگی نیازمند افراد متخصص هستیم، گفت: عشایر استان به عنوان مرزدار و قشر تولیدکننده باید از سطح سواد و آموزش ایده آل برخوردار باشند.

وی اظهار کرد: آماده ایم با تمام ظرفیت و نیرو با آموزش و پرورش همکاری کنیم تا هم شاخص سواد در استان به میانگین کشوری برسد و هم سطح سواد، دانش و مهارت را در میان خانوارهای عشایری استان افزایش دهیم.

 

بی بهره ماندن کثیری از عشایر استان از خدمات آموزشی

معاون سواد آموزی سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به بی بهره ماندن تعداد کثیری از جمعیت عشایری استان از خدمات آموزشی، گفت: بعد از تاسیس سواد آموزی تمام تلاشها با هدف ریشه کن کردن بی سوادی در استان صورت گرفته است.

روح الله شیرازی افزود: سیستان و بلوچستان دارای جمعیت عشایری قابل ملاحظه ای است و نهضت سواد آموزی تلاش می کند تا حد امکان افراد واجد شرایط را باسواد کند و برنامه ریزی شده تا برای افرادی که علاقه مند به ادامه تحصیل هستند نیز فرصت و شرایط لازم فراهم شود.

وی با تاکید بر توسعه سوادآموزی در مناطق عشایری استان گفت: ارتباط  دو سویه میان مسئولان سواد آموزی و امور عشایر استان باید مستمر باشد تا در کنار یکدیگر بر توسعه سوادآموزی در مناطق عشایری استان نظارت کنند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٣ تير ١٤٠١ - ١٢:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: