پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


بازدید نایب رئیس اول مجلس از خط انتقال آب به محلات عشایری نهبندان

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی از پروژه خط انتقال آب به محلات عشایری خواجه منجیکوه و چاه زرد نهبندان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، علی نیکزاد از پروژه خط انتقال آب به محلات عشایری خواجه منجیکوه و چاه زرد نهبندان بازدید کرد و ضمن بررسی وضعیت پروژه ها در خصوص تامین اعتبار فاز سوم انتقال خط آب خواجه منجیکوه به مبلغ 35 میلیارد تومان قول مساعد داد.

وی بر پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به محلات عشایری خراسان جنوبی تاکید کرد و گفت: تاکید خواهیم کرد تا معاون اجرایی رئیس جمهور هرچه سریع تر این اعتبار را تخصیص دهد تا پروژه به اتمام برسد.

وی افزود: مبلغ ۲۰ میلیارد تومانی که از طریق ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سفر رئیس جمهور مصوب شده، پیگیری خواهد شد تا تزریق به موقع آن به استان انجام شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی در این بازدید گفت: سه طرح آبرسانی پایدار به عشایر را در دست اجرا داریم که طرح آبرسانی به محلات عشایری منطقه بمرود زیرکوه به اتمام رسیده و طرح‌های آبرسانی به محلات خواجه منجیکوه نهبندان و چاه مسافر طبس در دست اجرا است.

مهدی عصمتی پور بیان کرد: طرح آبرسانی به محلات خواجه منجیکوه نهبندان به طول ۸۱ کیلومتر و با جمعیت تحت پوشش ۲۴۱ خانوار در دست اجرا است و تاکنون ۵۲ کیلومتر از خط انتقال وارد مدار شده و اجرای ۲۹ کیلومتر دیگر باقی مانده است.

وی گفت: مطالعات ۱۰ طرح آبرسانی پایدار به عشایر استان انجام شده که برای اجرای این طرح‌ها به حدود 420 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

عصمتی‌پور با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی ۱۴۳ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی پایدار به عشایر استان اختصاص یافته است، افزود: علاوه بر اعتبارات سفر ریئس جمهور اگر ۲۸۱ میلیارد تومان دیگر به خراسان جنوبی اختصاص یابد، ۱۰ طرح آبرسانی به عشایر استان به صورت کامل اجرا خواهد شد.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٢ تير ١٤٠١ - ٠٧:٣٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: