پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


اولین شورای عشایری قرن پانزدهم در تنگستان برگزار شد

اولین شورای عشایری قرن پانزدهم در آستانه آغاز کوچ بهاره عشایر استان بوشهر، در قشلاق خائیز شهرستان تنگستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان بوشهر، اولین شورای عشایری تنگستان در سال 1401 روز چهارشنبه دهم فروردین ماه به ریاست فرماندار و حضور مدیر امور عشایر استان بوشهر و مسئولین دستگاه های اجرایی این شهرستان در محل پاسگاه محیط بانی منطقه حفاظت شده خائیز برگزار شد.

فرماندار تنگستان در این نشست اظهار داشت: از نظر تخصیص اعتبار به عشایر شهرستان در جایگاه خوبی قرار داریم اما این اعتبارات برای قشر مولد عشایر که سرمایه و اندوخته کشور به شمار می روند، کافی نیست.

احمد لطفی افزود: ضرورت دارد بعد از بدرقه عشایر شهرستان، با برنامه ریزی دقیق مشکلات آنان در حوزه تولید و رفاه رصد و پیگیرهای لازم برای برطرف کردن آنها صورت گیرد.

وی با اشاره به حضور عشایر تنگستان در ییلاقات سایر استان ها در شش ماهه اول سال، گفت: این زمان فرصت خوبی است تا دستگاه های مرتبط در برطرف کردن نیازهای عشایر شهرستان در حوزه های تامین آب، علوفه دامی، برق و آموزش و بهداشت تلاش کنند تا با آمادگی کامل به استقبال از عشایر در شش ماه دوم سال برویم.

مدیر امور عشایر استان بوشهر نیز در این نشست گزارشی از اقدامات و خدمات ارائه شده در سال گذشته شامل اختصاص 60 مخزن ذخیره آب پلی اتیلن، مرمت راه های عشایری، احداث پل و آبنما و تامین و توزیع علوفه دامی در میان 140 خانوار عشایری تنگستان که سومین شهرستان عشایرنشین استان بوشهر است، ارائه داد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٠ فروردين ١٤٠١ - ٢٢:٥٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: