پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور تعاونی‌های سازمان امور عشایر ایران:

۲۴۳ تعاونی عشایری در سراسر کشور به عشایر خدمات می دهند

مدیرکل امور تعاونی‌های سازمان امور عشایر ایران گفت: ۲۴۳ شرکت تعاونی در کشور به عشایر خدمات ارائه می دهند که طی چندسال گذشته 400 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، رضا بیات در نشست هماهنگی امور تعاونی های استان آذربایجان غربی اظهار داشت: یک اتحادیه مرکزی، ۲۱ اتحادیه استانی و ۲۲۱ تشکل و تعاونی شهرستانی در رابطه با عشایر در کشور فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه این تشکل‌ها وظیفه تامین نهاده‌ دامی و خدمات رسانی به عشایر را بر عهده دارند، گفت: یکی از مزایای تشکل‌های عشایری این است که سهام داران آن تماما از جامعه عشایری کشور می باشند.

بیات ابراز داشت: امسال با توجه به شرایط خشکسالی شدیدی که بوجود آمد و حمایت‌های وزارت جهاد کشاورزی و دولت در خصوص تامین نهاده‌های دامی دامداران، توانستیم ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی برای عشایر کشور تامین کنیم. 

مدیرکل امور تعاونی‌ها و نظام بهره‌برداری سازمان امور عشایر ایران افزود: این میزان نهاده بین تشکل‌ها عشایری استانها و شهرستانها توزیع شد که با توجه به وضعیت خشکسالی کمک شایانی به عشایر برای تامین علوفه دامی شد.

وی تسهیلات پرداخت شده طی چند سال گذشته به تشکل های عشایری را 400 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این تسهیلات با سود 4درصد و بازپرداخت پنج ساله از دو محل ماده ۱۰ و ۱۲ و بند ب ماده ۵۲ برای پرواربندی و زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری اختصاص می یابد که یک بخش از این تسهیلات به عشایر و یک بخش دیگر نیز به تشکل‌های عشایری پرداخت شده و یا در دست پرداخت است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٦ دی ١٤٠٠ - ٠٩:٣٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: