پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


پیام وزیر جهاد کشاورزی به مناسبت روز "ملی روستا و عشایر"

وزیر جهاد کشاورزی: همه سعی خود را بکار خواهیم گرفت تا در قوانین و اسناد بالادستی، بستر و جایگاه قانونی و اعتباری مناسب برای پیشرفت روستاها و مناطق عشایری فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی نژاد با صدور پیامی به مناسبت پانزدهم مهرماه "روز روستا و عشایر" نوشت: وزارت جهاد کشاورزی برای برنامه ریزی های اساسی و اقدامات مؤثر جهت تامین نیازهای عرصه تولید، ارتقای رفاه و سطح درآمد، هویت بخشی به مشاغل کشاورزی و دامداری و پیشرفت مناطق روستایی و عشایری در حد جایگاه و شأن والای واقعی آنها، تلاش می کند.

متن پیام دکتر "سیدجواد ساداتی نژاد" به شرح زیر است:

به نام خدا

۱۵ مهرماه به عنوان "روز ملی روستا و عشایر" نامگذاری شده است. روزی که متعلق به دو جامعه مولد، سختکوش و تلاشگر روستایی و عشایری به عنوان کانون های کار و فعالیت، تولید و خلاقیت؛ منشاء برکات و اثرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فراوان برای کشور هستند. اقشار مولد روستایی و عشایری، با تولید بخش بزرگی از محصولات کشاورزی و دامداری مورد نیاز مردم، نقش بی بدیلی در تأمین امنیت غذایی و کاهش وابستگی های کشور دارند و به تعبیر مقام معظم رهبری، عشایر و روستائیان، "کانون های ارزش آفرینی و سمبل اقتصاد مقاومتی" می باشند.

فرارسیدن این روز فرخنده و مهم را به جامعه شریف و مولد روستایی و عشایری تبریک عرض نموده و ضمن تکریم خدمات ارزشمند و خداقوت به این حافظان امنیت غذایی، اعلام می نمایم؛ مجموعه خدمتگزاران آنان در وزارت جهاد کشاورزی برای برنامه ریزی های اساسی و اقدامات مؤثر جهت تامین نیازهای عرصه تولید، ارتقای رفاه و سطح درآمد، هویت بخشی به مشاغل کشاورزی و دامداری و پبشرفت مناطق روستایی و عشایری در حد جایگاه و شأن والای واقعی آنها، تلاش می کنند.

با نکوداشت این روز و معرفی منابع، ظرفیت ها و توانمندی های انسانی، طبیعی و فرهنگی ارزشمند روستائیان و عشایر به جامعه ملی، همه سعی خود را بکار خواهیم گرفت تا در قوانین و اسناد بالادستی، بستر و جایگاه قانونی و اعتباری مناسب برای پیشرفت روستاها و مناطق عشایری فراهم شود و انشاالله با مشارکت مردم و مدیریت جهادی، اهداف مورد نظر برای توسعه و تعالی اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی مناطق روستایی و عشایری بیش از پیش تحقق یابد.

                                                                                                                              سیدجوادساداتی نژاد

                                                                                                                                وزیر جهاد کشاورزی

  • تاریخ درج خبر : جمعه ١٦ مهر ١٤٠٠ - ١٩:٢٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: