پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

دام مازاد عشایر با نرخ مصوب خریداری می شود

وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با عشایر زرندیه گفت: دام مازاد عشایر با نرخ مصوب توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، همنزمان با روز ملی روستا و عشایر، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان مرکزی و در دیدار با عشایر خرم آباد لقو از توابع شهرستان زرندیه با بیان این مطلب، اظهار داشت: مصوبه مطرح شده در خصوص خرید دام از عشایر در ایلام و کهگیلویه و بویراحمد، در استان مرکزی هم اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: خط اعتباری برای تامین نهاده دامی عشایر اختصاص خواهد یافت تا عشایر بتوانند با نرخ مناسب نهاده دامی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

ساداتی نژاد با تاکید بر این که مشکلات مالکیت اراضی که روستاییان و عشایر با منابع طبیعی دارند باید برطرف شود، گفت: در این دوره اراضی کشاورزی صاحب سند می شوند.

وزیر جهاد شاورزی اظهار داشت: تلاش ما این است که هیچ تصمیمی را بدون حضور کشاورزان، دامپروران، عشایر و اتحادیه ها نگیریم تا در اجرای تصمیمات این بخش ها با ما همکاری کنند.

 

احیای جهاد سازندگی را از اولویت های دولت سیزدهم

وزیر جهاد کشاورزی احیای جهاد سازندگی را از اولویت های دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: با احیای جهاد سازندگی مشکل اشتغال روستاها برطرف خواهد شد.

 وی با بیان اینکه یکی از تاکیدات رئیس جمهور رسیدگی به اقشار محروم و جامعه روستایی و عشایری است و تا ۲۰ روز آینده در هیئت دولت درباره احیای جهاد سازندگی تصمیم گیری خواهد شد، یادآور شد: جهاد سازندگی باعث رونق روستاها، کشاورزی و دامپروری بود و آبرسانی به روستاها و احیای قنوات و زمین های کشاورزی را انجام می داد اما با ادغام وزارت کشاورزی، روستاییان در بین موازی کاری بخش ها سرگردان شدند.

ساداتی نژاد با بیان این که با احیای جهاد سازندگی مشکل اشتغال روستاها برطرف خواهد شد، گفت: جهاد سازندگی در زمینه کشاورزی، دامپروری و بازاررسانی محصولات کشاورزی به کشاورزان کمک می کند.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: با ورود جهاد سازندگی به حوزه بازاررسانی دست دلالان کوتاه خواهد شد و فاصله قیمت مزرعه تا بازار حقیقی می شود.


اقتصاد روستایی و عشایری دچار مشکل شده است

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که در حال حاضر اقتصاد روستایی و عشایری دچار مشکل شده و نتیجه آن مهاجرت و حاشیه نشینی در کنار شهرهای بزرگ است، خاطرنشان کرد: در ابتدای انقلاب ۶۰ درصد از جمعیت کشور، روستایی بودند اما در حال حاضر این میزان به ۲۷ درصد رسیده است.

ساداتی نژاد با تاکید بر این که تولید باید اقتصادی باشد تا استمرار یابد، گفت باید با افتخار به حوزه کشاورزی یارانه بدهیم تا تولید کاهش نیابد و امنیت غذایی به خطر نیفتد.

وی مسئله غذا و خودکفایی را بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: کشاورزان قدرت تولید و امنیت غذایی کشور را در اختیار دارند.

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به درخواست های عشایر، گفت: مشکلات عشایر در حوزه آموزش و پرورش و اینترنت و همچنین گازرسانی به عشایر و روستاها را در هئیت دولت مطرح خواهم کرد.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ١٦ مهر ١٤٠٠ - ١٠:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: