پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


پیام استاندار ایلام به مناسبت "روز ملی روستا و عشایر"

روستاییان و عشایر ایلام در عرصه های مختلف از جمله دفاع از آب و خاک کیان این مرز و بوم همواره مرزداران قابل اعتمادی بوده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمانم امور عشایر ایران به نقل از استانداری ایلام، استاندار ایلام با صدور پیامی فرا رسیدن ۱۵ مهرماه "روز ملی روستا و عشایر" را تبریک گفت. متن پیام محمد نوذری به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم

روستا نماد پاکی و صداقت یکرنگی و تجلی گاه والاترین صفات نیک انسانی است که مردمانش در کمال صمیمیت، صداقت و مهربانی با کار و تلاش بی وقفه در مسیر اعتلا و آبادانی کشور در جهاد هستند.

امروز روستا به عنوان یکی از کانون های پرتحرک و مولد و موثر در اقتصاد ایران اسلامی و مظهر خوداتکایی، خودکفایی و ظرفیتی وسیع و مهم برای توسعه پایدار و پیشرفت و اعتلای کشور محسوب می شود.

روستائیان همواره در عرصه های مختلف انقلاب، دوران دفاع مقدس و سازندگی کشور نقش محوری و تعیین کننده داشته‌اند و در دوران تحولی کشور نیز در راستای توسعه کسب و کار و توان و ظرفیت تولید پایدار اثرگذار بوده اند.

در این راستا نظام مقدس جمهوری اسلامی در سالهای اخیر توجه اساسی و محوری به روستا به ویژه مناطق محروم داشته و ارتقاء شاخص های توسعه پایدار در روستاها را از جمله اولویت های اساسی خود دانسته و با برنامه ریزی و اختصاص تسهیلات و امکانات لازم خاصه در جهت تحقق مهاجرت معکوس به کانون های تولید و اعتلای معیشت و اقتصاد روستائیان حرکت کرده است.

در این میان استان ایلام با توجه به بافت و غنای ایلی، روستایی و عشایری خود در عرصه های مختلف از جمله دفاع از آب و خاک کیان این مرز و بوم همواره مرزداران قابل اعتمادی برای ایران اسلامی بوده اند و امروز در عرصه کار و تلاش و تولید در جهاد هستند.

پرواضح است که توجه به روستا و روستایی می تواند کلید گشایش بسیاری از مسائل و مشکلات اقتصادی در دوران تحریم باشد و البته امروز این مهم به خوبی در دستور کار نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت خدمتگزار قرار گرفته است.

اینجانب ۱۵ مهرماه "روز ملی روستا و عشایر" را به روستائیان و عشایر عزیز، شوراهای اسلامی روستا و دهیاران استان ایلام تبریک می گویم و امیدوارم با توجه به ظرفیت های ارزشمندی که روستاهای استان در بخش های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و بویژه بخش گردشگری و بومگردی دارد، با مشارکت روستانشینان عزیز، شاهد ارتقای شاخص های توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای استان باشیم. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       محمد نوذری

استاندار ایلام

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٥ مهر ١٤٠٠ - ١١:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: