پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امورعشایر استان اردبیل خبر داد:

ابطال 1160 دفترچه عشایری در استان اردبیل

مدیرکل امور عشایر اردبیل از ابطال 1160 کارت هوشمند عشایری در مرحله دوم پالایش دفترچه‌های عشایری در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر اردبیل، معرفت آذری گفت: در مرحله دوم طرح پالایش دفترچه های عشایری و شناسایی عشایر واقعی، با هماهنگی دستگاه اداری ذیربط 1160 دفترچه عشایری که صاحبان آنها کارمند و دارای بیمه سلامت بودند و عشایر کوچنده محسوب نمی شدند، غیر فعال و ابطال شد.

وی افزود: به اعتراض کسانی که به ابطال دفترچه های عشایری خود و تحت تکفل داشتن والدین عشایر رسیدگی می کنیم و در صورت واجد شرایط بودن اقدام قانونی لازم برای رفع مسدودی دفترچه و کارت هوشمند آنان بعمل خواهد آمد.

آذری اظهار داشت: در مرحله بعدی افرادی که دارای دفترچه عشایری هستند و کدملی آنان مناطق عشایرنشین استان نیست شناسایی شده و نسبت به حذف دفترچه و کارت هوشمند عشایری آنان نیز اقدام خواهد شد.

 مدیرکل امور عشایر استان اردبیل بیان کرد: با کارشناسانی که در تایید عشایر کوچنده بودن افرادی که دفترچه عشایری آنان ابطال می گردد مقصر باشند برخورد قانونی می شود و به ارگان های ذیربط معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه عشایر استان با 66 هزار و 500 نفر جمعیت 4.5 درصد جمعیت استان و 5.6درصد جمعیت عشایری کشور را تشکیل می دهند، یادآور شد: طبق آیین‌نامه ساماندهی، عشایر به کسی گفته می شود که دارای ساخت اجتماعی قبیله ای، اتکای معاش به دامداری و شیوه زندگی شبانی مبتنی بر کوچ باشد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٢ مهر ١٤٠٠ - ١٠:٢٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: