پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


با هدف حمایت از عشایر در شرایط خشکسالی

50 هزار راس دام عشایر آذربایجان شرقی خرید تضمینی می شود

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی گفت: با هدف حمایت از تولید و تنظیم بازار، 50 هزار راس دام عشایر استان خرید تضمینی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان شرقی، سیدمحمدحسن آل هاشم اظهار داشت: با هدف حمایت از عشایر در شرایط سخت خشکسالی مقرر شده شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به خرید دام مازاد عشایر اقدام کند.

وی گفت: با عنایت به دستورالعمل ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی در خصوص خرید دام مازاد عشایر برای حمایت از تولید دام با اولویت حفظ دام مولد مقرر شده برای جلوگیری از ایجاد تنش قیمت دام در بازار، کمیته ای در استان با حضور رئیس و معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل امور عشایر و مدیرعامل اتحادیه تعاونی عشایری و مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تشکیل و شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به خرید اقدام نماید.

 آل هاشم با اشاره به اینکه این دستورالعمل صرفا برای خرید دام از عشایر است و نوع دامی که خریداری می شود نیز میش حذفی می باشد، افزود: به ازای هر کیلوگرم دام زنده خریداری شده، سه کیلوگرم جو یارانه ای به عشایر تحویل داده شود.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی ادامه داد: براساس تصمیمات کمیته مقرر شده در سه شهرستان اهر، کلیبر (بسطاملو) و میانه در میادین مربوطه صرفاً دام مازاد به نرخ هر کیلوگرم ۳۰ هزار تومان و تحویل در درب کشتارگاه به نرخ ۳۳ هزارتومان توسط پشتیبانی امور دام خریداری شود.

وی خرید تضمینی دام را یک طرح مهم و اثربخش برای حمایت از عشایر در شرایط خشکسالی عنوان کرد و اظهار داشت: خشک شدن مراتع به عنوان اصلی‌ترین منبع تغذیه دام باعث ایجاد مشکلات اقتصادی برای عشایر شده و وظیفه همه دستگاه های اجرایی است که از این قشر حمایت کنند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٦ مهر ١٤٠٠ - ١٢:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: