پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان تهران:

۹۰ درصد عشایر استان تهران واکسینه شدند

مدیر امور عشایر تهران اعلام کرد بیش از ۹۰ درصد عشایر این استان با تزریق واکسن علیه ویروس کرونا ایمن شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی با اشاره به اجرای طرح واکسیناسیون عشایر تهران، گفت: درحال حاضر بیش از ۹۰ درصد جامعه عشایری تهران با تزریق واکسن علیه ویروس کرونا ایمن شدند.

وی افزود: طرح واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال عشایر تهران از نیمه مرادماه در مناطق سردسیر استان از جمله شهرستان های شمیرانات، فیروزکوه و دماوند آغاز شد.

ذبیحی ادامه داد: در این طرح بیش از ده هزار نفر از عشایر دُز اول واکسن خود را دریافت کردند و هم اکنون نیز دُز دوم واکسن  در مناطق قشلاقی استان از جمله شهرستان های ری، پاکدشت، ورامین، پیشوا، ملارد و شهریار درحال اجرا است.

مدیر امور عشایر استان تهران خاطرنشان کرد: طرح واکسیناسیون جامعه عشایری با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، استانداری، فرمانداری ها و سپاه و بسیج در استان تهران در حال اجرا است.

به گفته وی، با اقدامات مناسب بهداشتی و پزشکی در مدت دو سال از شیوع ویروس کرونا خوشبختانه این ویروس جامعه عشایری را مبتلا نکرد.

ذبیحی ابراز داشت: در زمان حضور عشایر در مناطق سخت گذر ییلاقات تهران، در کنار خدمات رفاهی از جمله آبرسانی سیار، توزیع نهاده دامی، آرد و سوخت فسیلی، خدمات بهداشتی و پرشکی نیز به این جامعه تولید کننده ارائه شد.

مدیر امور عشایر تهران به کوچ پاییزه عشایر استان نیز اشاره کرد و گفت: از نیمه دوم شهریورماه عشایر تهران کوچ پاییزه خود را به مناطق قشلاقی آغاز کردند و برای حفظ سلامت خانوارهای خود و پیشگیری از شیوع کرونا، کوچ امسال نیز همچون سال گذشته به صورت مکانیزه و با ماشین انجام شد و هم اکنون در مناطق گرمسیر استان مستقر هستند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٦ مهر ١٤٠٠ - ١١:١١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: