پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان ‌غربی خبر داد:

خدمات به عشایر فقط با ارائه كارت تردد دام امکان پذیر است

مدیرکل امور عشایر آذربایجان ‌غربی با اشاره به توزیع 2٠ هزار تن نهاده‌ دامى در بین عشایر استان، گفت: ارائه خدمات به عشایر فقط با كارت تردد دام امکان پذیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی ناجی در شورای هماهنگی بررسی و رسیدگی به مشکلات عشایر آذربایجان غربی با حضور روسای ادارات ستادي و شهرستان ها و مدیران عامل شرکت های تعاونی عشایری استان اظهار داشت: عشایر از زحمتکش‌ترین اقشار جامعه هستند که بخشی از مايحتاج مورد نیاز سبد غذایی جامعه را توليد و تأمین می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به عشایر به عنوان قشر تولیدکننده در کشور اهمیت زیادی دارد، تأمین نهاده‌های دامی، خرید تضمیى دام و تامين آب شرب بهداشتى در شرايط حاد خشكسالى را از اولويت هاى کاری امور عشایر استان عنوان کرد.

ناجی اظهار داشت: بر همین اساس از ابتدای سال جارى بيش از 2٠ هزار تن انواع نهاده‌ دامى اعم از جو، ذرت، سبوس و کنسانتره به نرخ ارز دولتی تامين و در بین عشایر استان برای مصرف دام توزيع شده است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان ‌غربی به خسارت وارد شده به عشایر استان بر اثر خشکسالی در سال زراعی جاری اشاره کرد و گفت: امسال خشکسالی به حدی بالا بود که عشایر در تأمین علوفه حتی در مراتع خود با مشکل روبه‌رو بودند به گونه ای که مجبور شدند زودتر از تقويم كوچ از ييلاقات خود خارج شوند.

وی مهمترین مشکل عشایر استان را وقوع خشکسالی و تامین آب عنوان کرد و افزود: امسال برای مقابله با بحران خشكسالي و تامین آب شرب مورد نیاز عشایر استان ٣٠ میلیارد تومان بودجه  از محل اعتبارات ملی و استانی اختصاص یافت و علاوه بر این هفت میلیارد تومان نیز برای تکمیل زیرساخت های مناطق عشایری استان تخصیص داده شد.

ناجی ابراز داشت: دریافت سهمیه سوخت و آرد ماهانه، خوراک دام و ساير خدمات قابل ارائه به عشاير تنها با ارائه شناسنامه هويت گذاری و کارت تردد دام امکان پذير است و هرگونه تردد عشایر فقط با ارائه این كارت ميسر خواهد بود.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان ‌غربی با اشاره به اینکه با تدابیر انجام شده برای ۳۲درصد عشایر استان کارت شناسایی و تردد دام صادر شده، تاکید کرد: عشایر استان در اسرع وقت از طریق سامانه اعلام شده و تشکل‌های عشایری برای دریافت کارت تردد دام اقدام کنند.

وی همچنین با اشاره به ضرورت تجهیز مدارس عشایری استان، گفت: تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین سازمان امور عشایر ایران و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور باهدف ایجاد بسترها و امکانات لازم برای ادامه تحصیل دانش آموزان عشایری و تجهیز و بهبود فضاهای آموزشی مدارس عشایری کشور منعقد شده است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٦ مهر ١٤٠٠ - ٠٦:٥٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: