پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سردار دهقان مشاور مقام معظم رهبری در صنایع دفاعی:

عشایر در دفاع مقدس غیرت ملی از خود نشان دادند

مشاور مقام معظم رهبری در صنایع دفاعی گفت: عشایر در دفاع مقدس غیرت ملی و دینی که شاخصه آنان است از خود نشان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، سردار حسین دهقان در مراسم تجلیل از ایثارگران سازمان امور عشایر ایران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: عشایر مرزداران کشور هستند و در مرزداری نمی توان در تاریخ کشور جایی را پیدا کرد که عشایر از این مسئولیت شانه خالی کرده باشند.

وی با بیان اینکه شهدای عشایر نسبت به جمعیت آنان قابل توجه است، افزود: در تاریخ ایران سراغ نداریم که اتفاقی افتاده باشد و عشایر نقشی در آن نداشته باشند در دوران قاجاریه و مشروطه و دوران مبارزات انقلاب عشایر نقش موثری را ایفا کرده اند.

سردار دهقان با بیان اینکه ما در جنگ آموختیم که چیزی به اسم غیرممکن وجود ندارد، گفت: عشایر حقی فراتر از آنچه امروز در اختیارشان می گذاریم دارند که امیدوارم بتوانیم حق آنان را تامین کنیم.

 

دفاع مقدس ترجمه ای از آیات قرآن و احادیث بود

مشاور مقام معظم رهبری در صنایع دفاعی گفت: دفاع مقدس ترجمه ای از بسیاری از آیات قرآن و احادیث بود و یک مکتب انسانی شد و این مکتب تبدیل به یک فرهنگ شد که امروز به اتکای این مکتب و فرهنگ زندگی می کنیم.

وی ادامه داد: دفاع مقدس یک مواجه تمام عیار حق علیه باطل و ایمان علیه کفر بود به همین دلیل صفت مقدس را به آن جاری می کنیم و برای ما ملت سازی کرد و تحت لقای آن ملت ایران از کشور دفاع کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شهدا انسان هایی هستند که خدایی شدند و به خدا متصل شدند، اظهار داشت: شهید تمنای مادی ندارد و معامله با خدا می کند و خودش را در معرض فروشی قرار می دهد که خریدار آن خدا است.

 

باید فرهنگ جهادی را دوباره در عرصه مدیریت کشور تجربه کنیم

مشاور مقام معظم رهبری در صنایع دفاعی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امروز در بعد داخلی و خارجی در شرایط سختی قرار داریم و دولت جدید روی کار آمده است، افزود: مجموعه ای از عقب افتادگی ها داریم و مردم تحت فشار هستند و باور ما براین است که همان خصایصی که روزی در دفاع مقدس موجب پیروزی شد امروز نیز که دشمن با جنگ نرم وارد شده باید همان روحیه و فضا و نگاه و رفتار را داشته باشیم.

وی تاکید کرد: باید فرهنگ جهادی را دوباره در عرصه مدیریت کشور تجربه کنیم تا بتوانیم در این مقطع، تاریخ کشورمان را به گونه ای شایسته رقم بزنیم.

در پایان این مراسم که همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس در سالن جلسات "شهید سپهبد قاسم سلیمانی" سازمان امور عشایر ایران برگزار شد، از 281 نفر از ایثارگران سازمان مرکزی و امور عشایر استانها که از طریق ویدئوکنفرانس در این مراسم حضور داشتند با اهدای لوح، تجلیل به عمل آمد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٣١ شهريور ١٤٠٠ - ١٢:٣٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: