پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان تهران خبر داد:

سه میلیارد تومان تسهیلات به عشایر تهران پرداخت شد

مدیر امور عشایر استان تهران از پرداخت سه میلیارد تومان تسهیلات با همکاری بانک کشاورزی به عشایر استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، فرشید ذبیحی در نشست با مدیرعامل بانک کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه بانک کشاورزی همواره از جامعه تولید کننده عشایر و بخش کشاورزی حمایت خوبی کرده است، گفت: امسال میزان تسهیلات بانکی به عشایر تهران نسبت به سال های گذشته افزایش قابل توجه ای داشته است.

وی ادامه داد: عشایر استان تهران با داشتن ۷۰۰ هزار راس دام سبک یکی از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز در استان محسوب می شوند که ضروری است از این جامعه حمایت و توجه بیشتری شود.

مدیر امور عشایر استان تهران با اشاره به اینکه یکی از مشکلات عشایر در زمینه تامین وثیقه بانکی است که امیدواریم بانک ها در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند، افزود: در این خصوص مقرر شده بانک کشاورزی در حد امکان با عشایر همکاری داشته باشد اما عشایر نیز باید بدانند ملاک واگذاری تسهیلات بانکی تکمیل فرآیند سامانه اعتبار سنجی بانکی است.

وی گفت: هم اکنون میدان عرضه دام زنده در شهرستان پاکدشت و مجتمع دامپروری رازق آباد شهرستان ورامین در حال توسعه است که با تسهیلات بانکی تلاش داریم این دو طرح بزرگ عشایری را به سرانجام برسانیم.

مدیرعامل بانک کشاورزی استان تهران نیز در این نشست اظهار داشت: این بانک امسال اعتبارات مناسبی جذب کرده و در زمینه پرداخت تسهیلات به عشایر، دامدار، کشاورز و مرغدار مشکلی نداریم.

شهدی افزود: طبیعی است عشایر به لحاظ شغل و نحوه زندگی ملکی در اختیار نداشته باشند اما به تشخیص مدیر شعب بانک پرونده مالی عشایر در سامانه اعتبار سنجی تشکیل و ثبت خواهد شد و عشایر می توانند دارایی و درآمدهای پایدار خود را به عنوان وثیقه در سامانه اعتبار سنجی لحاظ کنند.

وی گفت: هم اکنون تسهیلات بانکی در زمینه توسعه دامداری و تولیدات عشایر و بخش کشاورزی در سطح استان تهران واگذار شده است و امسال فرصت خوبی برای تولید کنندگان بخش کشاورزی است که از این اعتبارات استفاده کنند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠ - ٠٨:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: