پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران خبر داد:

افزایش سرعت خرید تضمینی دام عشایر تا یک میلیون راس

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در شورای معاونین وزارت جهاد کشاورزی مصوب شد خرید تضمینی دام از عشایر و روستائیان را ظرف یک ماه آینده به یک میلیون راس برسانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در دیدار با رئیس جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: راضی کردن شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی برای خرید تضمینی دام عشایر کار سختی بود و مقاومت سختی وجود داشت که در نهایت با پیگیری هایی که کردیم خرید تضمینی دام عشایر در این شورا تصویب و ابلاغ شد که آثار روانی این کار در بهبود قیمت دام تاثیر خوبی داشت.

وی با بیان اینکه از 18 اردیبهشت ماه که زمان ابلاغ این مصوبه است تا به امروز تنها 60 هزار راس دام از عشایر خرید تضمینی شده که عدد قابل قبولی نیست، افزود: در شورای معاونین وزارت جهاد کشاورزی به ریاست دکتر ساداتی نژاد مصوب شد سرعت خرید دام از عشایر و روستائیان افزایش یابد و ظرف یک ماه خرید دام مازاد عشایر را به یک میلیون راس برسانیم.

علائی مقدم خاطرنشان کرد: خرید تضمینی دام برای حمایت از تولید کننده است و شرکت پشتیبانی امور دام باید با این نگاه دام عشایر را خریداری کند.

 

پرداخت 400 هزار تومان تسهیلات برای پروار هر راس دام

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به پرداخت تسهیلات به عشایر برای زنجیره تولید گوشت از طریق تعاونی ها عشایری، گفت: برای پروار هر راس دام 400 هزار تومان تسهیلات به عشایر پرداخت می کنیم. 

وی ادامه داد: سال گذشته 96 میلیارد تومان تسهیلات با سود 4 درصد و امسال نیز 250 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر کشور اختصاص یافته است.

علائی مقدم با اشاره به ارتقا 20درصدی شاخص برخورداری عشایر از آب بهداشتی در دو سال اخیر، گفت: امسال 25 میلیارد تومان برای تامین آب پایدار و دو میلیارد و 800 میلیون تومان نیز برای آبرسانی سیار به عشایر خراسان شمالی درنظر گرفته ایم که تا پایان سال تخصیص داده می شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تا پایان مهرماه 100 هزار تن انواع خوراک دامی از جمله کنسانتره و جو از ذخایر استراتژیک به عشایر کشور اختصاص داده می شود.

وی اظهار داشت: با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای اختصاص 500 میلیارد تومان برای تجهیز مدارس عشایری تفاهم نامه امضا کرده ایم که مدیران استانی باید از این فرصت کم نظیر استفاده کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه ارتباط خوبی با فراکسیون عشایری مجلس داریم و هر برنامه ای داده ایم در مجلس تصویب شده است، افزود: امسال سال سختی برای عشایر بود و اگر بودجه را خوب پیگیری نمی کردیم عشایر وضعیت مناسبی نداشتند.

 

زیرساخت های لازم برای خرید دام در استانها فراهم نیست

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز در این دیدار که در دفتر رئیس سازمان امور عشایر ایران برگزار شد با اشاره به اینکه خرید تضمینی دام کمک خوبی به عشایر بود، اظهار داشت: زیرساخت های لازم برای خرید دام در استانها فراهم نیست و در خراسان شمالی ظرفیت بازار برای خرید دام پایین است.

عبدالله یوسفی با اشاره به اینکه امسال نیز کاهش بارندگی و خشکسالی در خراسان شمالی وجود دارد، گفت: عشایر خراسان شمالی در شرایط سخت و حادی قرار دارند و نیاز است در تامین نهاده دامی به آنان کمک کنیم.

وی ارتباط موثر سازمان امور عشایر با مجلس را در ارتقاء این سازمان تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: ما نیز در مجموعه جهاد کشاورزی استان آمادگی هرگونه همکاری برای حمایت از عشایر و همکاری با سازمان امور عشایر را داریم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٩ شهريور ١٤٠٠ - ١٤:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1400/06/30 23:57
0
0
سلام من ۱۵۰ راس دام سبک دارم به خدا توانایی هزینه علوفه آن راندارم دام زنده کیلو ۲۵هزار من باید ۸ راس آن را بفروشم تا یک تن یونجه خریداری کنم به خدا عشایر ( دامدار ) درحال نابودی است یه فکری به حال ای قشر زحمت کش بکنید به نظر من مدتی صادرات دام رضازاده کنید تا شاید قیمت دام بهتر شود تا مشکل عشایر کمتر شود
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: