پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

جانباختگان آتش سوزی هایقر، شهدای حفاظت از منابع طبیعی هستند

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: سه نفر از عشایری که جان خود را برای مهار آتش در منطقه "تنگ هایقر" از دست دادند، شهدای حفاظت از منابع طبیعی هستند.

روح الله بهرامی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران با بیان این مطلب افزود: در پی وقوع حادثه آتش سوزی در "تنگ هایقر" در منطقه عشایری "چهارقاش" متاسفانه سه نفر از عشایر منطقه که اقدام به مهار آتش کرده بودند جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: این افراد به علت وزش باد شدید در شعله های آتش گرفتار می شوند و از هفت نفر سه نفر اقدام به فرار می کنند اما چهار نفر دیگر راه خروج را به دلیل غلظت دود گم می کنند و با استنشاق دود دچار خفگی می شوند و در شعله های آتش می سوزند.

بهرامی اضافه کرد: یک نفر دیگر از اعضای این خانواده از محاصره آتش نجات داده می شود و فورا به بیمارستان سوانح سوختگی شیراز انتقال داده می شود و هم اکنون تحت درمان است.

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: این افراد آموزش اطفاء حریق ندیده بودند و لباس اطفاء حریق هم برتن نداشتند و برحسب مسئولیت خود برای حفاظت از منابع طبیعی، اقدام به مهار آتش کرده بودند.

وی گفت: این چهارنفر اعضای خانواده "بهزادی"  از طایفه "جبل انارویه" از طوایف مستقل عشایری شهرستان فیروزآباد بودند.

بهرامی با اشاره به اینکه تشیع جنازه این شهدای حفاظت از منابع طبیعی صبح امروز پنجشنبه 14 مرداد ماه با حضور مسئولین و مردم در فیروزآباد برگزار شد، گفت: پدر خانواده که جانباز هم بود حدود 50 سال و دو نفر دیگر که فرزند و برادرزاده وی بودند کمتر از 20 سال سن داشتند.

مدیرکل امور عشایر فارس یادآور شد: "تنگ هایقر"  و "چهارقاش" منطقه قشلاقی برخی از عشایر در شهرستان فیروزآباد است که ارتفاع قابل توجه ای دارد و یکی از زیباترین تنگه های کشور و جهان بشمار می رود.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٤ مرداد ١٤٠٠ - ١٥:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: