پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

عشایر حافظان اصلی منابع طبیعی کشور هستند ‍

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر کمترین آسیب را به محیط زیست می‌زنند و در واقع حافظان اصلی منابع طبیعی کشور همین عشایر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی‌مقدم رئیس سازمان امور عشایر ایران و علی کریمی فیروزجایی عضو هیات رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری در سفر به استان البرز و حضور در منطقه "زردکله" طالقان،  با عشایر این منطقه دیدار کردند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست بر نقش مهم عشایر در تولید اشاره کرد و گفت: عشایر علاوه بر تولید و حفظ فرهنگ آبا و اجدادی خود، کمترین آسیب را به محیط زیست می‌زنند و در واقع حافظان اصلی منابع طبیعی کشور همین عشایر هستند.

علائی‌مقدم تنوع بخشی به مشاغل عشایر با اجرای طرح‌های هفتگانه و تخصیص تسهیلات ارزان قیمت به عشایر را از برنامه‌ها و سیاستگذاری‌های سازمان امور عشایر عنوان کرد.

وی افزود: اجرای پروژه‌های عمرانی از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده، توزیع پنل‌های خورشیدی با همکاری وزارت نیرو، راه‌اندازی خانه‌های بهداشت عشایری با همکاری وزارت بهداشت، و تامین آب آشامیدنی بهداشتی عشایر از جمله اقدامات سازمان امور عشایر برای ارتقای رفاه و زندگی در مناطق عشایری است‌.

در این دیدار که روز یکشنبه 3 مرداد ماه صورت گرفت، رئیس امور عشایر استان البرز گزارشی از وضعیت و مسائل و مشکلات عشایر استان ارائه داد.

عشایر منطقه نیز در این نشست با قدردانی از خدمات سازمان امور عشایر ایران و امور عشایر استان، مسائل و مشکلات خود را بویژه در این شرایط خشکسالی در حوزه تامین نهاده دامی و آب بیان کردند.

 


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٤ مرداد ١٤٠٠ - ١٣:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: