پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


بازدید استاندار خراسان جنوبی از نوروزگاه عشایری در قائن

روزانه 4000 مسافر از چادرهای عشایری نوروزی در خراسان جنوبی بازدید کردند

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: 24 سیاه چادر عشایری در نوروز در این استان برپا شده و روزانه 4000 مسافر از این چادرها بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی از سیاه چادرهای عشایری استقبال از مسافران نوروزی و زائران امام رضا (ع) در ورودی شهرستان قائن بازدید کرد.

در این بازدید مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گزارشی از سیاه چادرهای برپا شده در ورودی شهرستان های استان برای استقبال و پذیرای از مسافران و گردشگران نوروزی به استاندار ارائه داد.

مهدی عصمتی پور گفت: امسال ۲۴ تخته سیاه چادر عشایری در سرتاسر استان برای پذیرایی از مسافران نوروزی برپا شده که  روزانه  چهار هزار نفر از این سیاه چادرها بازدید کردند.

وی هدف از برپایی این سیاه چادر‌ها را درآمدزایی، رونق معیشت و معرفی جاذبه‌های گردشگری عشایر استان عنوان کرد و ادامه داد: سیاه چادرهای نوروزی تبدیل به محلی مناسب برای عرضه و فروش تولیدات عشایری استان شده است.

عصمتی پور اظهار داشت: ایجاد تنوع شغلی و کسب درآمد از راه‌هایی به جز دامداری نظیر کشت گیاهان دارویی، صنایع دستی و گردشگری بویژه در زمان خشکسالی می‌تواند برای ارتقا معیشت عشایر ثمربخش باشد

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٣ فروردين ١٤٠١ - ٠٠:٠٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: