پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری خبر داد:

توزیع 45 میلیون لیتر آب شرب در مناطق عشایری چهارمحال و بختیاری

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از توزیع ۴۵ میلیون لیتر آبرسانی سیار به مناطق عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر چهارمحال و بختیاری، یحیی حسین‌پور با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی آبرسانی سیار به مناطق عشایری استان در سال جاری، افزود: امسال پنج میلیون لیتر آبرسانی سیار در مناطق عشایری کوهرنگ، ۲۰ میلیون لیتر به لردگان، چهار میلیون لیتربه فارسان و شهرکرد، شش میلیون لیتر به  اردل، پنج میلیون لیتر به بروجن و پنج میلیون لیتر نیز به شهرستان کیار انجام شده است.

وی اظهار داشت: آبرسانی سیار به مناطق عشایری به وسیله ۱۰ کامیون تانکردار آبرسان و در مناطق سخت‌گذر نیز با استفاده از تراکتور و نیسان تانکردار انجام می شود.

حسین‌پور با اشاره به اینکه همه ساله اعتباراتی برای  آبرسانی سیار به امور عشایر استان اختصاص داده می‌شود، افزود: امسال نیاز به بیش از دو میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی سیار به مناطق عشایری استان برآورد شده است.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری به اجرای طرح نزدیک‌سازی آب شرب به عشایر استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۴۰ کیلومتر لوله‌گذاری پلی‌اتیلن، برای نزدیک‌رسانی آب شرب به چادرهای عشایری استان اجرا شد.

وی اظهار داشت: با توجه به خشک شدن چشمه‌ها و چاه‌های مالداری عشایر استان، ۵۰ باب چشمه در مناطق عشایری استان بهسازی و آبشخور دامی جدید احداث شد.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٣ شهريور ١٤٠٠ - ١٤:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: