نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی:

25 صندوق‌ خرد زنان عشایری در آذربایجان‌غربی فعالیت می کنند

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به نقش مهم زنان در جامعه عشایری و برای حمایت از ۲۵ صندوق اعتبارات خرد در این بخش، سه میلیارد ریال تسهیلات به این قشر پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رساتی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر  آذربایجان غربی، علی ناجی در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد ۲۵ صندوق خرد زنان عشایری در این استان تشکیل شده و مشغول فعالیت بوده و حدود ۷۰۰ نفر از زنان عشایری عضو این صندوق‌ها هستند.

وی ادامه داد: این زنان در بخش‌های دامپروری، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، تولید گیاهان دارویی، تولید بافتنی‌های مخصوص عشایری، تولید مواد لبنی و تولید صنایع دستی و قالی و قالیچه فعالیت می‌کنند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر، هشت صندوق برای دریافت تسهیلات در حال طی مراحل هستند و یک صندوق نیز در مراحل آخر دریافت تسهیلات قرار دارد.

ناجی افزود: توانمندسازی این بخش از طریق توسعه برنامه‌های آموزشی، ترویجی و مشارکتی به منظور ایفای نقش موثرتر آنان در بخش کشاورزی و صنایع دستی است.

وی بیان کرد: لیست متقاضیان دریافت تسهیلات در حال تکمیل است و پس از اتمام این بخش پرونده‌ها برای پرداخت به بانک کشاورزی ارسال می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٩ - ١٢:٤٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: