نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

تامین نهاده های دامی یکی از نیازهای اساسی عشایر

مدیرکل امور عشایر فارس بیان داشت: یکی از نیازهای اساسی عشایر استان فارس به عنوان قطب عشایری کشور انواع نهاده های دامی به منظور تولید محصولات دامی با کمیت و کیفیت مطلوب می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی با اشاره به اینکه یکی از عمده ترین نیازهای عشایر استان تامین نهاده دامی است، گفت: در این راستا با توجه به فعالیت تولیدی کارخانه خوراک دام قشلاق فیروزآباد با مشارکت مجموعه تشکل های عشایری استان فارس، تلاش بر تامین و عرضه انواع کنسانتره و خوراک دام در قالب جیره تغذیه علمی و ضریب تبدیل و بهره وری بالا تولید و توزیع بین مصرف کنندگان علوفه عشایری می باشد. 

وی افزود: یکی از اولویت های اساسی مجموعه امور عشایر و تشکل های عشایری تکمیل فرآیند و زنجیره تولید أنواع تولیدات دامی می باشد.

بهرامی گفت: تامین نهاده های دامی باعث می شود که عشایر فارس که نیاز اساسی استان در تولید پروتین را تامین می کنند با خاطر آسوده و در شرایط بهتری به دامداری و امر تولید  مشغول شوند

مدیرکل امور عشایر فارس با بیان اینکه افزایش قیمت نهاده دامی در بازار آزاد مشکلاتی را برای عشایر استان به وجود آورده، ابراز داشت: یکی از اقدامات امور عشایر با همکاری اتحادیه عشایری تامین و توزیع نهاده های دامی است، که در این راستا انواع علوفه با کیفیت و قیمت مناسب از طریق شرکت های تعاونی در اختیار عشایر قرار می گیرد.

وی افزود: نهاده دامی اعم از سبوس، سویا و جو به طور مستمر توسط اتحادیه عشایری خرید، حمل و بین عشایر توزیع  می شود که تاکنون این اقدام نسبت به سنوات گذشته روند افزایشی داشته و بیش از ۵۱ هزار تن انواع علوفه بین عشایر استان توزیع شده است.

مدیرکل امور عشایر فارس با تاکید بر اینکه مجموعه تشکل ها و امور عشایر متولی جامعه عشایر سیار و کوچرو می باشند افزود: بر اساس مصوبه سومین جلسه شورای تعاون امور عشایر استان ثبت نام خانوار های عشایری در سامانه جامع بانک اطلاعاتی عشایر (نماد) امری الزامی می باشد و از این پس تمامی خدمات قابل ارایه به عشایر منطبق با لیست ثبت نام افراد در این سامانه خواهد بود و  تلاش  می گردد که خدمات به عشایر واقعی داده شود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٢ آبان ١٣٩٩ - ٠٩:٤٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: