نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی خبر داد:

شناسایی ۳۷ مرکز گردشگری عشایری در آذربایجان‌ غربی

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: ۳۷ مرکز گردشگری در شهرستان‌های عشایرنشین این استان شناسایی‌ شده که از ظرفیت بالایی برای طبیعت‌گردی و جذب گردشگر برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی ناجی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: سبک زندگی عشایر جذابیت‌های خاصی برای گردشگران داخلی و خارجی دارد و می‌تواند به‌ عنوان دیدنی‌ترین جاذبه‌های سنتی در توسعه صنعت اکوتوریسم استان نقش بسیار مؤثری را ایفا کند.

وی تاکید کرد: آداب‌ و رسوم زندگی عشایر یکی از ظرفیت‌های بالقوه صنعت گردشگری در این استان است که پیشرفت و توسعه در این صنعت می‌تواند کمک شایانی در شناسایی و ساماندهی این ظرفیت‌ها باشد و زمینه‌ساز رونق و جهش تولید در مناطق عشایری شود.

ناجی اضافه کرد: در راستای بهره‌مندی بهتر از مراکز گردشگری آذربایجاغربی پیش‌نویس تفاهم‌نامه با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در دست تهیه است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: تقویت جایگاه فرهنگی هنر صنایع دستی، شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های انسانی در این زمینه، شناساندن و معـرفی پتانسیل‌ها و ساماندهی صنایع دستی جامعه عشایری آذربایجان‌غربی و معرفی ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری عشایر از اهداف این اداره کل و راه‌اندازی مراکز گردشگری است.

وی افزود: شناسنامه دار کردن صنعت گردشگری و برندسازی تولیدات منحصر به فرد عشایر، افزایش مهارت، توانمندسازی جامعه عشایری و فراهم آوردن زمینه‌های مناسب برای ارتقاء معیشت و توان اقتصادی خانوارهای عشایری از اولویت‌های امور عشایر است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٨ مرداد ١٣٩٩ - ١٣:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: