نسخه چاپی


فرماندار شمیرانات:

عشایر امنیت غذایی شهروندان را تامین می کنند

فرماندار شمیرانات گفت: عشایر بازوان توانمند تولید در کشور هستند و وظیفه مهم تامین امنیت غذایی جامعه را با تولید عمده محصولات مصرفی شهروندان بر عهده دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، سیدمهدی ساداتی در حاشیه بازدید از مناطق عشایری لار اظهار داشت: نگاه دولت در سال جاری تلاش برای تحقق شعار سال یعنی "جهش تولید" است و در این راستا، حمایت همه جانبه از بخش تولید را در اولویت امور قرار دارد.

وی تاکید کرد: انتظار ما این است تا مدیران متولی شهرستان در سطوح و حوزه‌های مختلف، اهمیت تولید بویژه در شرایطی که کشور در تحریم به سر می‌برد را جدی گرفته و موانع تولید عشایر که نقش تعیین کننده‌ای در این راه دارند را برطرف سازند.

فرماندار شمیرانات خاطرنشان کرد: پاشنه آشیل امروز کشور بیکاری و کمبود مواد غذایی است؛ حال که عشایر با تمام ظرفیت در حال تلاش برای تولید محصولات دامی و لبنی و در نهایت مقابله با این مشکلات هستند ما نیز باید برای حمایت و تسهیل امور آنان کوشش مضاعف داشته باشیم.

مدیر امور عشایر استان تهران نیز در این بازدید گفت: سطح خدمات رسانی به جامعه عشایری در مقایسه با یک دهه گذشته بیش از 50 درصد افزایش یافته است.

هاتف ممیزی افزود: در منطقه کمردشت دشت لار یک مجموعه خدمت رسانی از جمله فروشگاه، خانه بهداشت و خدمات دامپزشکی شکل گرفته و عشایر می توانند با حضور در این مجتمع نیازهای خود را برطرف کنند.

به گفته وی، عشایر تهران همه ساله 100 روز در این مناطق زندگی می کنند و از نیمه شهریور به سمت مناطق قشلاقی رهسپار می شوند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - ٠٨:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: