نسخه چاپی


رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی تاکید کرد:

نظام جامع آموزش و ترویج عشایری تدوین شود

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید بر اینکه قشر عشایر و تولیدکننده کشور دارای احترام زیادی برای همه مردم هستند، اظهار داشت: امیدواریم با تعامل با سازمان امور عشایر و در یک طرح مطالعاتی "نظام جامع آموزش و ترویج عشایری" را در زمانی کوتاه تدوین کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران به همراه معاونین و مدیران این سازمان روز دوشنبه 9 تیر ماه به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص همکاری های دوجانبه در خصوص آموزش و ترویج در مناطق عشایری، در محل موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با رئیس و مدیران این موسسه دیدار و گفتگو و تبادل نظر کردند.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید بر اینکه  قشر عشایر و تولیدکننده کشور دارای احترام زیادی برای همه مردم هستند، اظهار داشت: امیدواریم تعامل با سازمان امور عشایر منجر به خدمت رسانی بیشتر به جامعه عشایری شود و در یک طرح مطالعاتی "نظام جامع آموزش و ترویج عشایری" را در زمانی کوتاه تدوین کنیم.

علی اکبر مویدی ادامه داد: کارهای زیادی برای عشایر با همکاری هم می توانیم انجام دهیم و امیدوارم این نشست منجر به تشکیل کارگروه های فنی شود تا همکاری های بیشتری برای جامعه عشایری که کمتر برای آنها کار شده، داشته باشیم.

وی افزود: مجموعه موسسه کاملا در اختیار عشایر است و در ستاد ملی رسانه وزارت جهادکشاورزی هم هسته های محتوایی تشکیل شده و مسئولیت آن با خود سازمان ها است و خودشان تصمیم می گیرند تولید چه برنامه هایی ضروری است.

معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی خاطرنشان کرد: مجموعه آموزش و ترویج کشاورزی  می تواند در کنار بخش های مختلف کشاورزی به عنوان یک اهرم، همراه و پشتیبان باشد.

مویدی با اشاره به طرح نظام نوین ترویج، ابراز داشت: ساماندهی و به روزرسانی مراکز جهادکشاورزی در دهستان  ها و فعال شدن مجدد آنها، و همچنین پهنه بندی مراکز جهادکشاورزی و ساماندهی و توانمندسازی کارشناسان مسوول مروج پهنه ها و حضور هدفمند محققان در عرصه به منظور مساله یابی و حل مشکلات، از پیامدهای مثبت طرح نظام نوین ترویج است و  طرح یاوران تولید نیز در واقع ادامه همین طرح است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩ - ٢١:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: