نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان:

افزایش 7 تا 10 درصدی تولیدات عشایر سیستان و بلوچستان

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان از افزایش 10 درصدی تولیدات دامی و محصولات کشاورزی عشایر استان در سال 99 با توجه به وضعیت نسبتا مطلوب مراتع نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سیستان و بلوچستان، حمید طوقی طی مصاحبه ای با شبکه خبر اظهار داشت: با توجه به بارندگی های سال گذشته و ابتدای سالجاری پس از دو دهه خشکسالی مراتع سیستان و بلوچستان رونق و حیاتی دوباره گرفته و این امر افزایش تولیدات دامی عشایر استان را در پی خواهد داشت.

وی افزود: عشایر استان که در پی 20 سال خشکسالی صدمات و خسارات زیادی را متحمل شدند امسال با جهش تولید 7 تا 10 درصدی در تولیدات خود نسبت به سال گذشته  روبرو هستند.

طوقی ابراز داشت: پیش بینی می شود امسال عشایر استان 700 تن گوشت و بیش از 600 تن شیر افزایش تولید داشته باشند و در مجموع تولید گوشت در سالجاری به میزان 9 هزار تن ولبنیات به میزان 14 هزار تن تولید وروانه بازار مصرف گردد.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان افزود: پیش بینی ما در بخش تولیدات زراعی 37 هزار تن، محصولات باغی 22 هزار تن و محصولات علوفه ای نیز بیش از 45 هزار تن تولید توسط عشایر استان در سالجاری است.

عشایر سیستان و بلوچستان با جمعیت بیش از 18 هزار خانوار شامل 102 هزار نفر هستند که 900 هزار راس دام را پرورش می دهند و نقش زیادی در تولید مواد پروتئینی استان دارند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٣ تير ١٣٩٩ - ٠٨:٣٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: