نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

توزیع 35 تن آرد یارانه ای در مناطق ییلاقی عشایر فارس

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا در بین عشایر استان و تردد کمتر آنان در شهرها، تاکنون 35 تن آرد یارانه ای توسط تعاونی عشایری فارس در مناطق ییلاقی عشایر توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح اله بهرامی با اشاره به اینکه 500 خانوار عشایری با حدود 2500 نفر جمعیت از این آرد بهره مند شده اند، افزود: با تامین توزیع آرد مورد نیاز جامعه عشایری استان، تردد عشایر به شهرها کم و احتمال و از ابتلای عشایر به ویروس کرونا کمتر می شود.

وی اذعان داشت: در فرهنگ عشایر نان نماد روزی است و سفره ای که نان در آن باشد برکت دارد بنابراین سعی شده با رایزنی های انجام شده سرانه آرد عشایر بیشتر از قبل شود تا عشایر با مشکلات کمتری مواجه شوند.

بهرامی اظهار داشت: جامعه عشایری با امکانات محدود نقش برجسته ای در جامعه دارند و تلاش می کنیم حمایت های لازم از این قشر صورت پذیرد تا آسیب های کمتری به آنان وارد شود.

مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به اینکه مواد ضدعفونی کننده و ماسک در بین عشایر استان توزیع می شود، افزود: در بعضی از شهرستانه ای قشلاقی توزیع هدیه های رمضانیه بین عشایر با همکاری دستگاه های دیگر بین 100 خانوار عشایری صورت گرفته است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - ١٣:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: