نسخه چاپی


برای مقابله با کرونا صورت گرفت

توزیع 10 هزار لیتر محلول ضدعفونی بین عشایر شیروان

رئیس امور عشایر شیروان گفت: با توجه به شیوع کرونا و برای رعایت نکات بهداشتی،۱۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده بین عشایر شیروان در مناطق قشلاقی مراوه تپه توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، علی ابراهیمی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا با بیان این مطلب افزود: این میزان محلول برای گندزدایی مکان های دامداری و محله های زندگی عشایر در ۷۸ محله عشایری در سه شهرستان مراوه تپه، گنبد و کلاله توزیع شده است.

وی با بیان اینکه توزیع محلول ضدعفونی توسط چهار اکیپ حاضر در منطقه انجام می شود، گفت: در حال حاضر هزار و ۲۰۰ خانوار عشایری شیروان در منطقه قشلاقی مراوه تپه استان گلستان ساکن هستند که ۱۸۰ هزار راس دام سبک در اختیار دارند.

ابراهیمی با بیان اینکه هزینه تهیه محلول های ضدعفونی از محل ستاد مقابله با بیماری کرونا در شیروان تامین شده، افزود: به هر خانوار عشایری بسته به شمار دام بین 5 تا ۱۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده داده می شود.

 رئیس امور عشایر شیروان ضمن اشاره به فعال کردن ستاد کرونا برای عشایر شیروان در مراوه تپه گفت: طبق گزارش های دریافتی در بین عشایر یک نفر مبتلا به بیماری کرونا شناسایی شده که از خویشاوندان و مهمانان عشایر و از سایر استان ها بوده است.

ابراهیمی افزود: به عشایر توصیه می شود ضمن رعایت نکات بهداشتی از پذیرش مهمان از سایر استان ها و شهرستان ها خودداری کرده و تا اطلاع ثانوی از مکان های خود جابه جا نشوند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٦ فروردين ١٣٩٩ - ١٢:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: