نسخه چاپی


عدالت آموزشی برقرار است

دانش آموزان عشایری از آموزش های مکمل تلویزیون بهره مند می شوند؟

هنوز یک هفته از آغاز پخش برنامه های مکمل آموزشی برای جبران آموزش دروس از طریق شبکه آموزش نمی گذرد که تقریباً تمام مسئولان آموزش و پرورش از این سخن گفته اند که برای توسعه عدالت آموزشی و دسترسی همه دانش آموزان از تدریس استاندارد این برنامه ها بعد از رفع بحران شیوع کرونا در کشور ادامه پیدا می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، حال سوال اینجاست که چه میزان عدالت آموزشی می تواند از طریق این برنامه ها محقق شود. از آنجایی که بخشی از هدف تحقق عدالت آموزشی دانش آموزان مناطق محروم و روستایی و عشایری هستند، باید دید آیا این دانش آموزان دسترسی کاملی به شبکه آموزش و فرصت مناسبی برای نشستن پای این دروس دارند.

محمدرضا سیفی، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر در گفتگو با خبرگزاری مهر در خصوص دسترسی دانش آموزان روستائی و عشایری به برنامه های آموزش مکمل گفت: دفتر توسعه عدالت آموزشی تابع سیاست های آموزش و پرورش است و هر اتفاقی که برای هر دانش آموزی در سطح کشور بی افتد برای این دانش آموزان نیز محقق می شود.

وی ادامه داد: طبق آماری که ما داریم ۹۸.۲ درصد مردم به شبکه های تلویزیونی دسترسی دارند و دسترسی مردم به تلویزیون قطعاً بیش از شبکه های مجازی است. مساله این است که کاری را در آموزش مکمل شروع کرده ایم که یکی از اهدافش روحیه بخشی و امیدآفرینی به مردم است که بدانند روند آموزش ادامه دارد و استقبالی که این دو روز از برنامه ها شده است، بسیار بالاست.

سیفی گفت: ما در دورترین نقاطی که آنتن دهی موبایل ضعیف است و پوشش تلفنی کم است، پوشش تلویزیون را داریم و برای همین این آموزش مکمل دقیقاً در راستای عدالت آموزشی است و در دورترین نقاط و محروم ترین روستاها هم دانش آموزان می توانند از کیفیت بالای معلم ها و تدریس بهره ببرند. ما در بازدیدهای خود به کپرهایی رفتیم که هیچ امکاناتی نداشتند اما تلویزیون داشتند.

وی در خصوص اطلاع رسانی به مناطق محروم و روستائی و عشایری که بتوانند از برنامه های آموزش مکمل بهره ببرند، گفت: ما اطلاع رسانی را منطقه به منطقه انجام داده ایم و باز هم ادامه خواهیم داد و بخشی از اطلاع رسانی هم توسط خود معلم ها صورت می گیرد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٨ - ١٢:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: