نسخه چاپی


برای پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و دام

آشناسازی عشایر با بیماری‌های دامی ضروری است

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه در حوزه بهداشت دام باید اطلاع رسانی بهتری داشته باشیم، گفت: عشایر امکان حضور در مانورهای سلامت دام را ندارند و آشنایی نمودن آنان با راه‌های پیشگیری و مقابله با بیماری‌های دام ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومي امور عشاير استان تهران، عباس اکبری شریف در حاشیه برگزاری مانور پدافند غیرعامل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام "تب برفکی و تب کریمه کنگو"، اظهار داشت: برگزاری مانورهای مشترک، آمادگی دستگاه‌ها را برای مقابله با بیماری های واگیردار دامی بالا می برد.

وی با بیان اینکه دام پلاک نشده و بدون هویت مشکل بزرگ ما هستند، خاطر نشان کرد: پلاک کوبی و هویت گذاری دام برای کمک بیشتر به دامداران در شهرستان های استان تهران ضرورت دارد.

اکبری شریف با تاکید بر اهمیت سلامت محصولات دامی، اظهار داشت: باید ضوابط محیط‌ زیست و سلامت محصولاتی که از دامداری ها خارج می شود به طور مستمر توسط کارشناسان رصد شود تا محصولاتی سالم و با کیفیت به دست مصرف کننده برسد.

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تاکید کرد: شهروندان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کشنده تب کریمه کنگو، ذبح دام را در جایگاه‌های بهداشتی و زیر نظر دامپزشکان کشتار انجام دهند.

وی با اشاره به شرایط پیشگیری از ابتلا به بیماری کشنده تب کریمه کنگو، خاطر نشان کرد: شهروندان گوشت تازه را برای ۲۴ ساعت در دمای 4 درجه یخچال قرار دهند تا بیماری به طور کامل از بین برود همچنین توصیه می شود در زمان خرد کردن گوشت از دستکش استفاده شود.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨ - ١٥:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: